Valóban Timur Rahimkulov fia az, aki miatt a Corvinus vezetése kirúgta az egyetem docensét – ezt maga Ádám Zoltán erősítette meg a Jelen kérdésére.
A hetilap még hétfőn írt arról, hogy értesülései szerint az orosz üzletember fia lehetett az a diák, akinek a Corvinus vezetése a hírek szerint szabályellenes módon lehetővé tette, hogy vizsgát tegyen. Miután a vizsgáztatási botrány napvilágra került, eltávolították állásából Ádám Zoltán docenst, aki szerint szabálytalanság történt és ezt szóvá tette.
A Népszava megkeresésére a Budapesti Corvinus Egyetem kommunikációs osztálya közölte, a személyiségi jogokat védő jogszabályoknak megfelelően hallgató kilétére vonatkozó információkat nem áll módjukban megadni. Hozzátették, hogy a Jelen cikke „tele van csúsztatással”, és leszögezték, az egyetemen lezajlott etikai vizsgálatok tavaly május végén lezárultak, amelyek megállapították, hogy nem történt etikai vétség. Az ennek eredményeit megtámadó keresetet a bíróság első és másodfokon is visszautasította, a Fővárosi Ítélőtábla jogerősen lezárta az ügyet, így az egyetem is.
– Valóban nem a hallgató neve a lényeg, de ezen a ponton már szerintem fontos, hogy mindenki számára nyilvánvaló legyen, honnan jön, kik a szülei, akik valamilyen okból kifolyólag elég fontosnak bizonyultak ahhoz, hogy az egyetem vezetése az intézmény szabályai ellenére avatkozzon bele ebbe az ügybe, azok ellenére lépjen fel egy etikai eljárás során
– reagált most Ádám Zoltán a Jelennek.
Orosz milliárdosfiú miatt távolíthatták el a Corvinus oktatóját, az egyetem inkább nem akar érdemi választ adni a kérdéseinkreMint mondta, a hallgató édesanyjával két alkalommal találkozott az egyetemen, és egyik alkalommal sem ő kezdeményezte vele a beszélgetést.
– Egyszer bejött a terembe, ahol tanítottam, egyszer pedig a lépcsőházban állított meg. Később egy emailt írtam neki Habis Helga dékán kifejezett kérésére, amiben ugyanazt mondtam, mint a személyes találkozásainkkor, vagyis, ha akarnék sem tudnék kivételt tenni a gyermekével
– hangsúlyozta. Szavai szerint ezt követően írt Timur Rahimkulov egy e-mailt az üggyel foglalkozó dékánnak, illetve a rektornak.
Mint mondta, azt nem állítja, hogy a kuratórium vagy bárki más kézivezérelte volna a rektort vagy bármely más egyetemi vezetőt. Neki az a benyomása, hogy az egyetemi vezetés autonóm módon cselekedett abban az értelemben, hogy maga hozta meg a döntéseit, maga mérlegelte a lehetőségeket és maga választott közülük. – Az egyetem vezetése tehát – aminek egyébként nem a rektor a legfontosabb tagja, hanem Anthony Radev elnök, MOL- és WizzAir-igazgatósági tag – magáévá tette azt a szemléletet, hogy az egyetemen az történik, amit a fenntartó alapítvány kuratóriuma akar, s ennek keretében nyilván azt is mérlegelték, hogy érdemes-e konfliktusba kerülniük egy olyan befolyásos személlyel, mint ennek a hallgatónak az édesapja – mondta Ádám Zoltán.
Nem sikerült Ádám Zoltánnak megállapodnia a Corvinussal, folytatódik a per