Jogerősen felmentette a bíróság Sz. Szilárdot, az újbudai rendőrgyilkost. Ez azonban nem azt jelenti, hogy szabadlábra kerül, börtön helyett kényszergyógykezelésre kell mennie.
A pénteki tárgyalási napon ismét előkerült Sz. Szilárd elmeállapotának kérdése. A sértettek jogi képviselői a perbeszédeikben hangsúlyozták, hogy az újbudai rendőrgyilkos teljesen adekvát módon védekezett a pénteki és az azt megelőző tárgyalásokon is, nem kóros az elmeállapota, így a kényszergyógykezelés helyett letöltendő börtönbüntetést kellene kapnia.
Az elhunyt Baumann Péter, valamint Kállai László jogi képviselői a Telex szerint indítványozták, hogy a bíróság újra kérje ki igazságügyi szakértő véleményét, ugyanis a legutóbbi tárgyaláson az Sz. Szilárdot az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben (IMEI-ben) kezelő orvos véleménye eltért a korábbi igazságügyi szakértőétől. Az indítványt azonban a bírónő elutasította. Perbeszédében a meggyilkolt Baumann Péter hadnagy jogi képviselője azt is felhozta, hogy ha Sz. Szilárd 40 évvel ezelőtt követi el a bűncselekményt, akkor akár halálbüntetés is járhatna a tettéért.
A Telex felidézi, hogy egy korábbi tárgyaláson az újbudai rendőrgyilkos a tárgyalóteremben lévő rendőröknek azt mondta, hogy „fogtok még szopni”, tette ezt aközben, hogy azt bizonygatta, hogy önvédelemből ölt. Ugyanehhez a narratívához ragaszkodott most is, az utolsó szó jogán is ezt hangoztatta. A mai tárgyalás elején azt találta fontosnak megemlíteni, hogy néhány évvel ezelőtt egy tüntetésen ő szólt rá személyesen Gulyás Márton aktivistára, a Partizán alapító-főszerkesztőjére, aki rendőrsorfalnak támaszkodva szavalta a Himnuszt, hogy hagyja abba amit csinál.
A hvg.hu szerint Sz. Szilárd azt is magyarázta, hogy „ez nem nyomozás, hanem karaktergyilkosság, ami folyik”, továbbá a három, ellene intézkedő rendőr közül a két túlélőt „jól kommunikáló cinkosoknak” és hazugnak nevezte. „Akaratom ellenére senkit nem akartam megölni. Senkinek nem kívánom azt a gyűlöletet, amit én ennek hatására átéltem” - ismertette fájdalmait a gyilkos. Szerinte nem követett el bűncselekményt, mert veszélyben érezte a felette lakó hölgyet és csupán segíteni szeretett volna neki, ami nem bűncselekmény.
A bíróság az ítéletet azzal indokolta, hogy Sz. Szilárd kevert paranoid személyiség, nem ismerte fel, hogy cselekményének milyen következménye van. Kóros elmeállapota miatt attól is kell tartani, hogy ha elengedik, akkor újra elköveti azt, amiért most bíróság elé került, ezért a kényszergyógykezelés mellett döntött a testület.
Az ítélet ellen sem az ügyészség, sem Sz. Szilárd nem fellebbezett, így az jogerős.
„Nem én ütöttem bele a kést, belefordult a késbe” - Kitart az önvédelem mellett az újbudai rendőrgyilkosság vádlottja Nem értenek egyet a szakértők, korábbi kezelőorvosai szerint meg lehetne szüntetni az újbudai rendőrgyilkos kényszergyógykezelését