;

világbajnokság;Magyarország;úszás;bronzérem;Katar;gyorsúszás;Németh Nándor;

- Magyar sporttörténelmi sikert ért el Németh Nándor, világbajnoki bronzérmet nyert 100 méteres gyorsúszásban

47.78 másodperces idővel csapott célba. Az érdekelte, hogy világít-e a végén a pályája, az idejét csak tájékoztató jellegűnek tartja.

Németh Nándor bronzérmet nyert 100 méter gyorson csütörtökön a dohai úszó-világbajnokságon.

A BVSC 24 éves versenyzője a középdöntőből a negyedik idővel (47.97 mp) várta a finálét, a 6-os pályáról indulva másodikként fordult, és ezután is őrületes iramot diktált, végül 47.78 másodperces idővel csapott célba, megszerezve ezzel a magyar úszók első medencében nyert érmét a katari viadalon.

Németh Nándor a magyar úszósport történetének legjobb világbajnoki eredményét ért el ebben a számban, 2001-ben Fukuokában Zubor Attila ötödik volt.

A számot a világcsúcstartó kínai Pan Zsan-le nyerte 47.53 másodperccel.

„Eldöntöttem, nem fogom nézni az eredményjelzőt, ha látni fogom, hogy világít a végén a pályám, akkor tudom, hogy ott vagyok a dobogón. Aztán így is lett, elértem, amiért idejöttem, az idő pedig csak tájékoztató jellegű” – nyilatkozta az úszó a magyar sporttörténelmi siker után.

A klímatudatos megújításról a fővárosi és a Budavári Önkormányzat írt alá szándéknyilatkozatot.