;

Oroszország;Ukrajna;háború;felmérés;Müncheni Biztonságpolitikai Konferencia;

A menekültkérdés megint jobban foglalkoztatja a közvéleményt

- Egyre kevésbé tartanak Oroszországtól a nyugati világban

Ez derült ki a pénteken kezdődő Müncheni Biztonsági Konferencia (MSK) számára készített felmérésből.

Csaknem két évvel az Ukrajna elleni orosz agressziós háború kezdete után ismét csökkent Oroszország fenyegetésként való megítélése a nyugati világban – derül ki a pénteken kezdődő Müncheni Biztonsági Konferencia (MSK) számára készített felmérésből. 

A dokumentum szerint a megkérdezettek a „tömeges migrációt”, a kibertámadásokat, a globális felmelegedést és az iszlám szélsőségesek okozta veszélyt tekintik egyre nagyobb kockázatnak. Oroszország kockázati tényezőként való megítélése szinte minden országban csökkent.

Csak az Egyesült Királyságban és Japánban látják a polgárok még mindig Oroszországot a legnagyobb biztonsági kockázatnak.

Tavaly öt G7-országban volt ez a helyzet. Miközben tavaly Németországban szintén Moszkva állt a kockázati lista élén, a németek már csak a hetedik legveszélyesebb tényezőnek tartják. Az országban ugyanakkor egyre többen tartanak a migráció és az iszlám szélsőségesség következményeitől. Hasonló folyamatok figyelhetők meg Franciaországban is. Kanadában, Olaszországban és Brazíliában az emberek leginkább a szélsőséges időjárás és az erdőtüzek miatt aggódnak. Kínában és az Egyesült Államokban a jelentés szerint a kibertámadások állnak a lista élén.

A New York Times izraeli tisztviselőket és elemzőket idézve azt írja, az Egyiptommal határos város elleni offenzíva stratégiája, ahol mintegy 1,4 millió palesztin, köztük több százezer belső menekült zsúfolódik össze, „nagyon összetett”.