szkíta;

Törpe szervezet, pici arzenál. Nagy céljaik voltak, de nem jutottak messzire a szabad szkíták

- Pócs Alfréd szerint azok, akik erőszakos hatalomátvételt akarnak, rosszul használják a szkítaságot

Szkíta szervezkedésnek vetett véget és fegyvereket foglalt le a rendőrség. Az oltásellenes nézeteiről is ismert Pócs Alfréd, a Szkíta Egyesület elnöke lapunknak azt mondta, rosszul használják a szkítaságot, akik erőszakos hatalomátvételt akarnak.

A rendőrség egészen szürreális hírt tett közzé a honlapján: az egyik videómegosztó portálon egy társaság tagjai bejelentették, hogy megalakítják a Szkíta Magyarországot, megindítják a „nemzeti szabad katonai csapatok felfegyverzését” és mind a volt, mind a jelenlegi kormánytagokat le fogják tartóztatni. Közölték, hogy rövidesen megtörténik a magyar rendőrség lefegyverzése és a katonaság átállítása. A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása előkészülete miatt indított eljárást.

A szervezet tagjait a TEK közreműködésével fogták el. „A Veszprém, Pest, Zala, Bács-Kiskun megyékben, illetve Budapesten végrehajtott akcióban közel 150 rendőr egyszerre 10 helyszínen tartott elfogásokat és kutatásokat. Összesen 11 emberrel szemben intézkedtek, közülük nyolcat – hét férfit és egy nőt – gyanúsítottként hallgattak ki a nyomozók, majd egy 53 éves murakeresztúri, egy 68 éves veszprémi és egy 88 éves váci férfit őrizetbe vettek” – áll a rendőrségi közleményben.

A nyomozók több helyszínen maroklőfegyvert, lőszereket, AK gépkarabélyt találtak. Ezeken kívül gáz- és riasztófegyvert, gumilövedékes fegyvereket és légfegyvereket foglaltak le, valamint a magyar állam létezését tagadó dokumentumokat és a Szkíta Magyarország nevű szervezettel kapcsolatos iratokat.

A népszámláláskor 2349-en vallották magukat szkítának Magyarországon. A szkítáknak egyesületük is van, amelynek elnöke az oltásellenes nézeteiről is ismert Pócs Alfréd orvos, egri önkormányzati képviselő. A gyöngyösi kórház pár éve elbocsátotta, mert a pandémia idején sem volt hajlandó maszkot viselni. A Szkíta Egyesület vezetőjeként ő kezdeményezte, hogy az Országgyűlés nyilvánítsa törvényben elismert nemzetiséggé a szkíta népcsoportot. Bár összegyűlt az ehhez szükséges ezer támogató aláírás, a parlament elutasította a kezdeményezést. Ebben az MTA állásfoglalása is szerepet játszott: „Nem állnak fenn sem a fizikai, sem pedig a törvényes feltételei annak, hogy a több mint két évezrede a történelem színpadáról eltűnt szkítákat (mely megnevezés gyűjtőfogalomként több egykori népcsoport etnikumát, nyelvét és kultúráját öleli fel) ma is élő saját hagyományait és nyelvét őrző honos nemzetiségként lehessen elismerni Magyarországon”.

A szkíták erőszakos hatalomátvételi szándékának híréről Pócs Alfréd a sajtóból értesült. Lapunknak elmondta, hogy őt és az egyesületet senki nem kereste az ügyben. Semmilyen tudása nincs arról, hogy kik ellen intézkedtek, kiket vettek őrizetbe.

„A szkítaságot mi máshogyan képzeljük, valamiért harcolunk és valamiért állunk sorba, nem valami ellen. Mi a klasszikus szkíta erkölcsiségért alakultunk, nem radikális úton képzeljük el a változást”

 – nyilatkozta. 

Pócs Alfréd ugyanakkor furcsállja, hogy „néhány ember összeáll és butaságokat beszél”, mire 150 rendőr és terrorelhárító összehangolt akciót indít ellenük. Szerinte ezt a fegyverek léte sem indokolja, hisz „nyilván mindenkinél találhatnak fegyvert, például vadászoknál”. Az országot azonban – vélekedett – így nem lehet megdönteni.

Hérodotosz görög történetírót idézte: „a szkíták nem a törvényekben, hanem a szívükben hordják az igazságot”. Pócs Alfréd szerint a szkíták nem hódítottak, nem kezdeményeztek háborút, akkor válaszoltak, ha megtámadták őket. A mostani esetet minősítve hozzátette: azok, akik erőszakos hatalomátvételt akarnak, rosszul használják a szkítaságot.

A támogatási kérelmekről egy személyben a polgármester dönt.