A budapestiek és a környéken élők jelentős többsége támogatja az Mathias Corvinus Collegium (MCC) Somlói úti beruházását - közölte a tehetséggondozó intézmény kedden az Magyar Távirati Irodával (MTI).
Az MCC közleményben ismertette közvélemény-kutatásának eredményét, amelynek során egy reprezentatív kutatás keretében ezer budapesti lakost kérdeztek meg, emellett 500-500 embert a főváros I. és IX. kerületében, véletlenszerű kiválasztás alapján.
A közvélemény-kutatás szerint a budapesti lakosok és az ingatlan közvetlen környezetében élők többsége az épületről úgy vélekedik, hogy „nem illik a környezetébe, rossz emlékeket idéz, ezért le kell bontani és a helyére egy modern, a környezetével harmonizáló és a helyi lakosok irányába is nyitott ingatlanegyüttest és parkot kell építeni”. Az intézmény december közepén jelentette be, hogy a nagyszabású beruházás első lépéseként hamarosan megkezdődik a főváros I. kerületében, a Somlói út 49-53. szám alatt található, az egykori Munkásőrség székházának is helyet adó épületek bontása.
Felújítják a NER káderképzőjének győri központjátAz MCC budapesti központjának korábban helyet adó, történelmileg rendkívül terhelt ingatlan külső és belső állapotát tekintve is menthetetlen, oktatási tevékenységre alkalmatlan. Ezért döntött úgy a tehetséggondozó intézményt működtető alapítvány, hogy a Gellérthegy oldalának tájsebét egy, a helyi lakosság igényeit is kielégítő, modern oktatási épületegyüttes vegye át.A közvélemény-kutatásban résztvevő válaszadók többségének a jelenlegi épületről elsősorban a lelakott, régi, csúnya és elavult jelző jutott eszébe, de sokan asszociáltak a szocializmusra és a kommunista rendszert védő Munkásőrségre is - írták. A megkérdezettek 92 százaléka inkább csúnyának, 91 százaléka inkább környezetébe nem illőnek és 90 százaléka inkább korszerűtlennek tartja az épületeket.
A Pécsi Tudományegyetem öt karán kapnak 10-10 többletpontot a felvételizők, ha előtte a Fidesz káderképzőjén tanultakA válaszadók többsége abban is egyetértett, hogy az épületeket le kell bontani. A legtöbb válaszadó szerint a bontás és egy új középület megalkotása az ideális forgatókönyv, nem pedig a felújítás, azt pedig kevesebb, mint 5 százaléknyi válaszoló támogatta, hogy az épületet hagyják meg a jelenlegi állapotában.
A látványterveket értékelve sokan használták a modern, szép, európai színvonalú és impozáns jelzőket, továbbá azt is többen hangsúlyozták, hogy a jelenleginél egyértelműen jobb lesz. A válaszadók több mint 80 százalékának tetszett a környezet, a belső tér, a külső megjelenés, valamint az, hogy tehetséggondozó intézményként funkcionál a jövőben, és ugyanennyien felelték azt is, hogy örülnének az új épületnek. Az MTi híréből az nem derül ki, hogy mely közvélemény-kutató céggel végezték a felmérést, vagy netán saját erőforrásból.
Tavaly több mint hárommilliárd forint ment el a vagyonkezelő alapítványok vezetőinek tiszteletdíjára