Frissítette a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) azt a listát, amelyek az ország különböző egészségügyi intézményeinek, különböző osztályainak a részleges vagy teljes leállását jelentik be – közölte oldalán Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő.
Mint arról lapunk is beszámolt, miután karácsony előtt kiderült, hogy a minimumfeltételek hiánya miatt nem tudják ellátni a II. kerületi kardiológiai betegeket a Szent János kórházban, azt követően ismételt leállásokról szóló hírek jelentek meg. Ezek szerint a II. kerület számára teljesen leállt a gasztroenterológia, az endokrinológia és anyagcsere osztály, valamint a neurológia is, utóbbi az I. kerületiek számára is elérhetetlen lesz, az endokrinológia pedig a XII. és a XXII. kerületiek számára is megszűnik.
A Szent János kórház állítja, csökkentett kapacitással, de működik az ellátás, csak hangulatkeltésről van szóMost egy újabb leállásról adott hírt a szakértő: sem az ittas sérültek, sem a komoly baleseti sérültek ellátását sem tudja már megoldani az intézmény. Megjegyezte, hogy ezzel Buda és a hozzá tartozó agglomeráció egyetlen baleseti centruma dobta be a törölközőt.
A vidéki kórházak közül a Jász-Nagykun-Szolnok Hetényi Géza Centrum Kórházban az arc- és szájsebészeti ellátás akadozik, továbbá a tüdőgyógyászati és légzésrehabilitációs fekvőbeteg ellátás nem lesz elérhető az idén. A Heves Megyei Markhot Ferenc Centrum Kórházban a szemészet ügyeleti ellátását nem tudják biztosítani, az ügyeleti időben érkező betegeknek Debrecenbe kell menniük. Emellett Komárom Esztergom vármegyei Szent Borbála Kórház az urológia ügyeletei és fekvőbeteg szakellátást továbbra sem tudja biztosítani, csakúgy, mint a Budapesti Szent Margit Kórház a gasztroenterológiai, s a gyomor- bélrendszeri vérző betegek kezelését.
Kezd nagy lenni a baj, egyre több osztálynak kell leállnia részlegesen a Szent János kórházbanMajdnem egy teljes évig nem tudja ellátni a János kórház kardiológiai osztálya a II. kerületi betegeket