;

labdarúgás;Ferencváros FTC;

Kristoffer Zachariassen (j) gólja

- Továbbjutott a FTC, tavasszal folytathatja a Konferencia-ligában

A magyar bajnok 1-1-es döntetlent játszott a Fiorentina labdarúgócsapatával a Groupama Arénában.

„Firenzében az odavágón alábecsültek minket, a Fiorentina ezúttal nyomás nélkül fog játszani, hiszen már biztos továbbjutó” – jelentette ki Dejan Stankovic, a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője a Fiorentina elleni sorsdöntő mérkőzés előtt.

A Konferencia-liga csoportkörének hatodik fordulójában megrendezett találkozón a firenzeiek a biztos továbbjutás tudatában léptek pályára a Groupama Arénában, a Ferencvárosnak viszont még egy pont hiányzott a második hely bebiztosításhoz.

A sérülése után vasárnap visszatért Varga Barnabás kezdőként kapott lehetőséget, a szélekről Marquinhosra és Katona Bálintra hárult a feladat, hogy labdákkal tömjék a visszatérő támadót.

Eseménytelenül peregtek a percek a meccs elején, a 9. minutumban aztán előbb Mandragora bombáját kellett védeni Dibusznak, majd Brekalo közeli próbálkozását Aaneba blokkolta. Az első hazai villanásra 34 percet kellett várni, ekkor a csak kupameccseken lehetőséghez jutó Christensen kapus tolta ki Katona lövését, a 24 éves dán hálóőr aztán Civic ismétlését is védte.

A 48. percben sikerült meglepni a Fiorentinát, Abu Fani beadása után Zachariassen közvetlen közelről juttatta a labdát a hálóba (1-0). Az 55. minutumban egyenlíthetett volna az olasz alakulat, de Milenkovic fejese nem sokkal a kapu mellett szállt el. A 64. percben Marquinhos megverte egy az egyben a védőjét, Katonához passzolt, aki a rövid alsót vette célba, ám a kapus résen volt.

A 73. percben egy jobb oldali szöglet után Milenkovic fejelte tovább a labdát, majd Ranieri közelről a hosszú felsőbe helyezte a labdát (1-1). Nem sokkal később a csereként beállt Nzola fordíthatta volna meg az állást, de hét méterről célt tévesztett.

A végjátékban már egyik csapatnak sem volt sietős, szemmel láthatóan a felek számára kielégítő volt a pontosztozkodás. A Fiorentina azzal, hogy elkerülte a vereséget, a nyolcaddöntőben folytathatja a szereplését, a magyar bajnoknak - amely veretlenül zárta a csoportkört és zsinórban második évben is érdekelt tavasszal az európai kupaporondon - pedig februárban játszania kell a 16 közé jutásért. Ellenfele az Európa-liga csoportkörében harmadikként végző csapatok közül kerül ki hétfőn.