;

gyilkosság;Deutsch Tamás;Óbuda;elsőfok;letöltendő börtönbüntetés;albérlő;após;

A gyilkosság helyszíne

- Nyolc év börtönre ítélték Deutsch Tamás apósának gyilkosát

A férfi őszintén megbánta tettét és bocsánatot kért áldozata hozzátartozóitól. Az ítélet nem jogerős.

A Fővárosi Törvényszék elsőfokú nem jogerős ítéletével nyolc év börtönbüntetésre és 8 év közügyektől eltiltásra ítélte az ügyészség által emberöléssel vádolt férfit – lapunk korábbi cikkei szerint B. Istvánt, aki az egykori futballistával, Lazsányi Lászlóval, Deutsch Tamás apósával végzett egy vadászkéssel – derült ki a bírósági portálon ismertetett ítéletből, amelyben a bíróság rendelkezett arról is, hogy a vádlott feltételes szabadságra nem bocsátható. A gyilkos bűnügyi felügyeletét a jogerős ítéletig fenntartották.

A kihirdetett ítélet szerint a vádlott 2020. május 18-tól a sértett által üzemeltett vendégház egyik lakásában lakott. Kettejük között már a beköltözéstől kezdve elszámolási vita volt bérleti díj és a „szolgáltatás” tartalma miatt. A férfi 2021 júniusát követően nem fizetettz, ezért későbbi áldozata az év júliusa és novembere között legalább hat alkalommal felszólította őt arra, hogy szállítsa el onnan a személyes tárgyait, mert megszűnt a lakáshasználati joga.

A felszólítások ellenére a vádlott nem lépett, sőt birtokvédelmi eljárást kezdeményezett a főbérlőjével szemben, aki ugyancsak feljelentette őt. A vádlott lakásban talált tárgyait az ingatlantulajdonos egy raktárba vitte, vitájuknak többször is rendőri . A vádlott 2021. december 3-án egy vadászkéssel felfeszítette először a ház, majd a lakás bejárati ajtaját. A tulajdonos miután felhívta a rendőröket, a helyszínre ment, ahol tettlegességig fajult kettejük vitája, és a vádlott a vadászkéssel „legalább közepes erővel egy-egy alkalommal a hasán, a bal vállán és a bal kéz fején megszúrta a kezeivel védekezni próbáló sértettet”, aki a helyszínen meghalt.

A bíróság enyhítő körülményként vette figyelembe a vádlott idősebb korát, büntetlen előéletét és tartós betegségét, valamint azt, hogy tettét őszintén megbánta és a bocsánatot kért a megölt, ugyancsak idős férfi – ezt súlyosító körülménynek vették – hozzátartozóitól. Az ítélet ellen az ügyész súlyosabb ítélet kiszabásáért, a vádlott és védője téves jogi minősítés,  enyhítés érdekében fellebbez, ezért az eljárás a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik.

Feltételesen sem lehet szabadlábra helyezni.