;

Oroszország;kémkedés;körözés;elfogatóparancs;KgBéla;

- Újabb elfogatóparancsot adott ki a rendőrség KGBéla ellen

A kémkedésért elítélt volt jobbikos EP-képviselő feltehetőleg Oroszországban tartózkodik.

Ismét elfogatóparancsot adott ki a rendőrség a kémkedésért elítélt, volt jobbikos Kovács Béla ellen - derül ki a hatóság honlapján közzétett felhívásból.

A Blikk felidézi, hogy a volt EP-képviselő több mint egy éve van szökésben, 5 éves fegyházbüntetése elől feltehetően Oroszországban bujkál. A mostani, újabb körözést azért adták ki rá, mert a költségvetési csalás miatt rá kiszabott 1,2 millió forintos büntetést sem fizette be.

A KGBéla gúnynéven emlegetett férfit tavaly szeptemberben ítélték jogerősen 5 év fegyházbüntetésre az Európai Unió intézményei ellen, Oroszország javára folytatott kémkedés és költségvetési csalás vádjával, azonban jelenleg azóta sem a hűvösön, hanem feltehetően Moszkvában éli mindennapjait. Azóta nem is járt Magyarországon.

„Nem hallottam az újabb körözésről, meg is vagyok lepve. Nem látom különösebb értelmét Vélhetően arról van szó, hogy a be nem fizetett összeget fogva tartásra váltanák át a hatóságok, ezért adhatták ki a külön körözést” – mondta a Blikknek Bólyai János ügyvéd, annak az ügyvédi irodának a vehetője, amelyik évek óta ellátja Kovács Béla védelmét. Az ügyvéd kérdésre válaszolva azt is elmondta, nem beszélhet arról, miként tartja az iroda a kapcsolatot a körözött elítélttel. „Tudjuk, hogy hatóságok figyelhetik a kommunikációs csatornáinkat, egy ügyvéd pedig nem segítheti elő a szökésben lévő ügyfél lebukását” - jelentette ki.

A múlt héten lapunk is megírta, hogy az Alkotmánybíróság elutasította KGBéla panaszát. Azt sérelmezte, hogy minősített adatokra hivatkozva részben zárt tárgyalás zajlott, holott ezen információk nem tartoztak az ügy lényegéhez. Így „a nyilvánosság számára nem derülhetett ki, hogy milyen okok mentén jutott a bíróság az Európai Unió elleni kémkedés bűncselekményének vádjával összefüggésben első-, másod-, és harmadfokon eltérő döntésre” - érvelt. Azt is kifogásolta, hogy „nem bejelentésköteles magánbeszélgetéseit minősítették bűncselekménynek”, s emellett szerinte olyasvalamiért ítélték el, amelyet a törvény hatálybalépése előtt tett.

Vasárnap letartóztatta a bíróság a gyanúsítottat.