;

baloldal;Fidesz;dzsihád;jogállamiság;munkásság;Varga Judit;

- Varga Judit uniós jogállamisági dzsihádról értekezett egy kormánypárti konferencián

A volt igazságügyi miniszter a kereszténység felé mutató európai iránytűre hívta fel a figyelmet, míg egy szakszervezeti vezető, Palkovics Imre kijelentette, hogy ma a „nemzeti, szuverén kormányok” képviselik a baloldali munkásságot is.

Sokféle gondolatot magában foglaló előadást tartott Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter, az Országgyűlés európai ügyek bizottságának elnöke pénteken az Európai Uniós Civil Együttműködési Tanács (EuCET) konferenciáján, amelyen a Fidesz EP-listájának feltehető vezetőjeként, irányt, ösvényt is mutatott az EU vezetőinek és a társadalomnak is, amelynek úgy véli, kereszténynek kell lennie – derült ki az állami hírügynökség tudósításából. 

– „Európa kifordult önmagából, a többi között háborús eszkalációt sürget, a demokráciát jogállamisági dzsihádra cserélte, a párbeszédet pedig pénzügyi zsarolásra. (...) Az európai szuverenista erőknek vissza kell vezetniük Európát az ész ösvényére, mert az Európai Unió letért eredeti útjáról” – fogalmazott a bizottsági elnök, felhívva a figyelmet: „Európa lelkiismereti iránytűje a kereszténység felé kell, hogy mutasson, mert a kereszténység a bölcsőnk”.

Varga Judit az európai parlamenti választásokat megelőző közös célokat szeretné kijelölni, amelyek legfontosabb eleme lenne a gondolat: „egy birodalom helyett a szuverén államok erős szövetsége”. – A jogállamisági boszorkányüldözés mindenkire vonatkozik, aki nem áll be a sorba. Ezt jelzi a Magyarországgal szembeni eljárás, ugyanis Magyarország már 1500 százalékra teljesítette a jogállamisági házi feladatot – büszkélkedett, s magyarázata szerint ők védik – feltehetően itt pártjára, a Fideszre gondolt – a szuverenitást, mert ez jelenti az európai integráció túlélését.

Csizmadia László, a Civil Összefogás Fórum (CÖF) és az EuCET alapítója ellenállna „az újkori honfoglalásnak, a migrációnak és a genderideológiának”, és olyan képviselőket látna az Európai Parlamentben, „akik soha nem árulják el saját hazájukat és Európát”. Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke felszólalásában bejelentkezett a baloldal jobboldali képviseletére is, mert szerinte „a munkásság politikai képviseletét elhagyták a szocialista, szociáldemokrata pártok, ezért a munkásság egyedül a nemzeti, szuverén kormányoktól remélhet védelmet”.

A miniszterelnök egyúttal elmagyarázta azt is, hogy miként tekint Közép-Ázsiára.