A főváros 1873. november 17-i létrejöttének, azaz három önálló város – Pest, Buda és Óbuda – hivatalos egyesülésének 150. évfordulója közeleg. Számos esemény valósult meg a születésnap égisze alatt eddig is, de a java még hátravan. Az Örökségünk Budapest című kiállítás korabeli fényképek, rajzok, dokumentumok felhasználásával idézi fel a városegyesítés utáni évtizedeket, az európai nagyváros születését, dinamikus fejlődését. A dokumentumokat a város hangulatait felidéző, Budapest szeretetét sugárzó költemények részletei egészítik ki. A metróhálózat utasai a kiállítás tablóit egy hónapon át tekinthetik meg a 2-es, 3-as és 4-es metró szerelvényeiben.
A Metró Galéria az elmúlt két évtizedben már több alkalommal feltöltötte kultúrával és ismeretterjesztéssel a különböző járműveket. Az évek során volt már József Attila, Kodály Zoltán, Bartók Béla, Radnóti Miklós életútját, a Nyugat történetét bemutató kiállítás, az emlékezetes VersMetrók, de megjelent a Metró Galériában a kortárs képzőművészet és költészet párosítása, valamint a sokat vitatott Maus képregény a holokausztról, a Raoul Wallenberg Emlékévben az embermentőkről szólt a tárlat. A négy-öt sorozatban, összesen 200 felületen elhelyezett kulturális üzenetek naponta több százezer emberhez jutottak el. Most a földalatti tárlat a városfejlődés hőskorába, a városegyesítéstől a XX. század elejéig tartó időkbe kalauzol vissza; az ifjú Budapest legszebb épületeit, legfontosabb közintézményeit, mindennapi életét mutatja meg.
A kiállítás megvalósítását a Magyar Nemzeti Múzeum, a Fővárosi Levéltár, a Fortepan, a Budapesti Közlekedési Központ, a Budapesti Közlekedési Vállalat és a ProMix Zrt. támogatta. Az Örökségünk Budapest Metró Galéria kiállítás november 10-től egy hónapig látható, ezt követően a kiállítást iskolák, könyvtárak, művelődési intézmények kölcsönözhetik.