;

atm;Mészáros Lőrinc;bankfiók;MBH Bank;

- Sorra zárja be fiókjait Mészáros Lőrinc szuperbankja

Az idén mintegy 60 fióktól válik meg a NER-es pénzintézet.

A Mészáros Lőrinchez kötődő Magyar Bankholding az idén mintegy 60 fiókot csukott be, illetve zár be november végéig, legalábbis az eddig megismert adatok alapján – derül ki az Az Én Pénzem gyűjtéséből.

A fiókok felszámolását „összevonásnak” nevezik. Ám a portál szerint esetenként nem csak a fióknak, hanem az ott levő ATM-nek is hűlt helye marad, illetve maradt. Ám előfordult – például Kaposvárott, Dunaújvárosban vagy Nagykanizsán – olyan is, hogy felülvizsgálták korábbi álláspontjukat, így a bankjegykiadó továbbra is üzemel.

A mintegy három évig tartó fúziós folyamat 2023. április 30-án zárult le, az MKB Bank és a Takarékbank egyesülésével, és május 1-jével jött létre az MBH Bank. A NER gigabankja nemrégiben a Duna Takarékot is lenyelte, bár az látszólag önálló maradt.

Mint azt még májusban bejelentették, az egyesülést követően az MBH Bank rendelkezik a legnagyobb fiókhálózattal, közel 500 helyen várják az ügyfeleket személyesen. Az egyesülési folyamat során egyébként folyamatosan nyirbálták a banki hálózatot, a korábbi nagy bezárások után (akkor 300 fióknak mondhattak a helybeliek búcsút) egy évvel ezelőtt tucatszám került roló az egységekre.

Az MBH Bank a 24.hu-hoz eljuttatott közleményében többek között azt írta, hogy az utóbbi években megváltozott bankolási szokások miatt változott a bankfiókok kihasználtsága is, ezért „több más bankhoz hasonlóan” úgy döntött, hogy ezen változó igények figyelembevételével modernizálja fiókhálózatát. Az MBH hozzátette, a bank folyamatosan építi át régebbi fiókjait, hogy városban és vidéken, kisebb településeken egyaránt ugyanolyan körülmények között tudja kiszolgálni ügyfeleit.

Az MBH jelezte: fokozatosan szüntetik meg azokat a párhuzamosságokat, amelyek abból fakadnak, hogy a hitelintézet három bank (Budapest Bank, MKB Bank, Takarékbank) egyesüléséből jött létre. Egyúttal hangsúlyozta, hogy az MBH Bank rendelkezik jelenleg az ország egyik legnagyobb ATM hálózatával, és a bank a korábbi fiókösszevonások által érintett településeken az esetek többségében meghagyta az ATM-et, sőt a közeljövőben fejleszteni kívánják az ATM hálózatot, mind darabszámban (a tervek szerint közel duplájára emelkedne a következő évben), mind pedig funkcionalitásban (például minél több helyen legyen pénzbefizetésre alkalmas ATM).

A várakozásoknál nagyobb mértékben, 0,75 százalékkal.