;

Vadai Ágnes;Rogán Antal;Polt Péter;Hunguard Kft.;

- Polt Péter mindenkit nyugtat, nem akar lemondani a tisztségéről

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) viszont bűncselekmény hiányára hivatkozva elutasította a nyomozást a Hunguard Kft. ügyében.

Lapunk is beszámolt a Rogán Antal kabinetminiszter feltalálótársához köthető Hunguard Kft. páratlan sikereiről, amelynek minden eddigi jel szerint nem kell tartania az olyan hanyatló nyugati jelenségektől, mint a kapitalizmus. Magyarországon legalábbis a jogszabályok úgy változnak, hogy biztosítják a kvázi monopolhelyzetét a piacon, a pénzügyi intézmények kiberbiztonsági rendszereinek hitelesítése terén.

Legutóbb júliusban változtattak a szabályokon úgy, hogy az újabb évekre biztosítja, hogy a továbbiakban is kizárólag a Hunguard jöhessen szóba. Ez Vadai Ágnes szerint több bűncselekmény gyanúját is felveti, mint például a hűtlen kezelés, hivatali visszaélés, bennfentes kereskedelem, vesztegetés, és a gazdasági csalás. Ezért a DK-s képviselő megkérdezte Polt Péter legfőbb ügyészt arról, hogy indult-e esetleg vizsgálat, felderítés, nyomozás az ügyben, ha nem, annak mi a konkrét szakmai, ténybeli, logikai és jogi alapja, és mikorra várható ügyészségi érdemi szakmai döntés róla.

Polt Péter a választ szokása szerint feljelentésként értékelte és továbbította, ám a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) bűncselekmény hiányára hivatkozva elutasította a nyomozást. Vadai Ágnes ezek után a következő kérdést tette fel a legfőbb ügyésznek:

„Megannyi következmény nélküli korrupciós ügy után, nem az lenne a legméltóbb körülmény az ügyészeknek és egyben Magyarországnak is, ha új és valóban független Legfőbb Ügyésze lenne hazánknak?”

Polt Péter válaszában a kritikára érdemben nem reagált, csak a legfőbb ügyész megbizatásának megszűnésére és az új legfőbb ügyész választására vonatkozó jogszabályt ismertette.

Polt Péter 2010 óta Magyaraország legfőbb ügyésze. Kilenc évre nevezték ki, mandátumát pedig 2019-ben még kilenc évvel meg is hosszabbította az Országgyűlés. 2021-ben aztán jött még egy neki kedvező törvénymódosítás is, amely szerint a legfőbb ügyésznek nemcsak a kinevezéséhez, de az elmozdításához is kétharmados parlamenti többségre van szükség.

A legtöbb esetben már nem is kellett kiszállni a helyszínre, a távolból is elvégezhető volt a művelet.