Jó úton halad a Dunaferr megmentése, az Európai Unió jóváhagyta a vasmű tulajdonosváltását - közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) kedden az MTI-vel. Az Európai Unió egyszerűsített fúziókontroll eljárásban vizsgálta a Dunaferr megvásárlását, amelyet hétfői döntése szerint jóváhagyott. A nyílt és transzparens felszámolási eljárás keretében korábban a Liberty Steel adott be érvényes és nyertes pályázatot.
A felszámolás alatt álló Dunaferr reménybeli tulajdonosaként – fűzhetjük hozzá – az indiai hátterű cég 20 milliárd forintot hajlandó fizetni úgy, hogy a vasmű teljes adóssága eléri az 500 milliárd forintot.
Titkolják, miért kell kormányrendeletben védeni a Dunaferrt, ezertonnaszámra csorgott a földbe káros anyagA közleményben Fábián Gergely iparpolitikáért és technológiáért felelős államtitkár a döntés kapcsán kiemelte, hogy a jóváhagyással az utolsó akadály is elhárult a Dunaferr sikeres értékesítése és jövője elől. Az üzem ráadásul olyan rossz állapotban volt, ahonnan sikeres talpra állásra Magyarországon eddig még nem volt példa.
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy még sok a teendő, azonban a gyár a tavalyi reménytelennek tűnő helyzetéből megmenekült és biztató jövő előtt áll. Az üzem és a munkahelyek megmentése érdekében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium, ahogy eddig is, úgy a jövőben is aktív szerepet vállal majd.
A Dunaferr a magyar ipar kiemelt szereplője, az acélipar pedig stratégiai ágazat. Ebből fakadóan bizakodásra ad okot, hogy a Liberty Steel szeptember 20-án jelentette be, hogy stratégiai céljuk a zöld átállás, amely az ágazat versenyképes és fenntartható jövőjét jelenti – közölte a szaktárca.
Dunaferr: biztató lépésre készül a leendő tulajdonos, de a dolgozók már nem hisznek az ígéreteknek