Eddig négyen mondtak fel az Iványi Gábor vezette Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség alapítványa által fenntartott Szegedi Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium dolgozói közül, miután az intézmény ismételten nehéz anyagi helyzetbe került - írja a Telex.
A lap felidézi, hogy a nyár kezdete óta a NAV több mint félmilliárd forintot vont el az Iványi-féle kisegyház intézményeitől. Tóth Éva, az iskola igazgatóhelyettese elmondta, már a júniusi és a júliusi bérek is késve érkeztek meg, az augusztus 10-én és szeptember 10-én esedékes fizetésekből viszont szeptember közepéig egy fillért sem láttak az intézmény munkatársai, és szeptember 15-én sem a teljes összeget kapták meg.
Negyven százalékkal többen ajánlották fel az adójuk egy százalékát Iványi Gábor egyházának a hatósági elvonások és támadások utánA majdnem 60 fős létszámú pedagógusi karból emiatt négyen mondtak fel az intézményben, egyszerűen azért, mert túlságosan ingatag az anyagi helyzetük, akad például, aki egyedül neveli a két gyermekét, és már az autóját is el kellett adnia, annyira elfogyott a pénze. Sőt, olyan is volt, akinek a bankja zárolta a számláját, miután a munkabére nem érkezett meg. A távozók a cikk szerint megrendülten, sírva hagyták el az intézményt, s azt mondták, ha rendeződik a pénzügyi helyzet, visszajönnek.
A kieső órákat a maradó pedagógusoknak kell pótolnia és nem lehet tudni, hogy meddig húzódik el a pénzügyi krízishelyzet, hányan tartanak ki fizetés nélkül az iskolában, és hányan fognak távozni, amennyiben nincs javulás belátható időn belül.
A 2007-ben alapított intézményben az óvodába, az általános és a középiskolába összesen majdnem 200 gyerek jár, 2014-től van együtt minden tagozat a mostani épületben. Tóth Éva elmondta: nagyon megható a szülők hozzáállása, „hozzák a kis 2-3 ezer forintjukat, és ide akarják adni, hogy jaj, csak ne szűnjön meg az iskola, mert akkor nem tudják, hogy mi lenne a gyerekükkel” - mesélte. Sőt, olyan szülő is akadt, aki betelefonált, hogy inkább leszokik a dohányzásról és az eddig cigarettára költött pénzt az iskolának adja.
Az iskola diákjai közül sokan hátrányos helyzetű családban élnek.