Érzetek és értelmezések címen beszélgetéssorozat indul a 150 éves Budapestről a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár szervezésében, annak népszerű Ötpacsirta Szalonjában. – Budapestiként egy másfél évszázadnyi hagyaték mindennapos használói vagyunk, féltett családi ereklyék és levetett, kényelmetlen holmik mai gazdái – áll az eseményt bemutató sajtóanyagban. – Nemzedékek nagyvárosi tapasztalatait gazdagítjuk és adjuk tovább, átutazóként és otthonra találva egyaránt. Ennek a sokszínű örökségnek a mélyebb összefüggéseit igyekszünk felszínre hozni jeles művészekkel és szakemberekkel folytatott, oldott hangulatú, képes és hangzó illusztrációkkal kísért pódiumbeszélgetéseken.
A beszélgetések kéthetente péntekenként este hat órakor kezdődnek. Az első alkalom szeptember 15-e lesz Budapest – olvasztótégely: beköltözők a városegyesítés korában és napjainkban címmel, a résztvevők: Borbély Alexandra színművész, Gyáni Gábor történész, Veres Attila író és Vincze Miklós kulturális újságíró lesznek.
Szeptember utolsó péntekén, 29-én a várostervezés lesz középpontban, a beszélgetés címe: A jövő múltja, avagy a tervek, álmok és a valóság Budapestje. Ekkor Ferkai András építészettörténészé és Sipos András történészé lesz a szó. Októberben és novemberben előtérbe kerülnek a személyes emlékek, a lakhatás kérdése is, mi több a beszélgetéssorozaton ismerheti meg a közönség Zányi Tamás A város hangjai – zajjáték három részben című akusztikai meséjének részleteit.
Az esemény állandó moderátora: Sipos Júlia szerkesztő.