Általánosságban lesújtó a magyarok értékelése az oktatási rendszerről: még a Fidesz-KDNP szavazói sem elégedettek, 43 százalékuk negatív véleménnyel van az oktatási rendszerről, és mindössze 21 százalékuk adott pozitív értékelést – derül ki a Republikon Intézet kutatásából.
Az ellenzékiek több mint háromnegyede negatív véleménnyel az oktatási rendszerről.
A kutatásból kiderült az is, hogy
míg a maximum 8 általános végzettséggel rendelkező válaszadók „csak” 55 százaléka van negatív véleménnyel, a diplomások körében ez az arány 68 százalék, több mint kétharmad.
a fővárosban élők 64 százaléka, csaknem kétharmada ugyancsak negatív értékelést adott, míg a községek lakóinak 57 százaléka volt rossz véleménnyel a magyar oktatásról.
kis mértékben befolyásolja az oktatásról alkotott véleményt, ha a kérdezettnek iskolás korú gyereke van, viszont érdekes, hogy ezek a szülők valamivel pozitívabb véleménnyel vannak az oktatási rendszerről.
– Összességében elmondható, hogy vannak egyértelmű trendek: a magasabb végzettségű, nagyvárosban élő, fiatalabb válaszadók kritikusabbak az oktatási rendszerrel kapcsolatban, azzal együtt is, hogy egyébként mindenki az. Fontos viszont látni, hogy ezek éppen azok a csoportok, amelyekben az ellenzéki szavazók felülreprezentáltak, így nem szimplán demográfiai, hanem politikai törésvonalak is befolyásolják az oktatásról alkotott véleményt – állapítja meg a Republikon Intézet.
Itt a felmérés, még a Fidesz-hívek túlnyomó többsége, 78 százaléka is emelné a pedagógusok bérétA kormány elvenné a tanárok kedvét attól, hogy bírósághoz forduljanakPintér Sándor tárcája ugyan tagadja, de a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint országos tanárhiány van