;

Ferencváros;labdarúgás;csoportkör;Konferencia-liga;

A selejtezősorozat utolsó mérkőzésén két gólt szerző Adama Traoré (balra) osztja meg örömét csapattársával, Myenty Abenával

- Újra átlépett a litvánokon, bejutott a FTC a Konferencia-liga csoportkörébe

A zöld-fehér csapatnak a Zalgiris Vilnius elleni kettős győzelme és a kupasorozatban való további részvétel gyógyírt jelenthet a korai BL-kiesésre.

A Ferencváros 3-0-ra nyert a litván Zalgiris Vilnius ellen a labdarúgó Konferencia-liga selejtező negyedik fordulójának csütörtöki visszavágóján, így a magyar bajnok kettős győzelemmel lépett tovább, ami azt jelenti, hogy bejutott a kupasorozat csoportkörébe.

Nem kellett sokat várni arra, hogy a múlt heti első felvonáson Litvániában 4-0-s győzelmet arató Ferencváros eldöntse a párharcot, Traoré a 4. percben betalált, a hazai szurkolók pedig rá is zendítettek az "Európa vár"-kezdetű dalra. A vezetés megszerzése után is megmaradt a Ferencváros fölénye, de ez sokáig nem mutatkozott meg újabb helyzetekben. A vendéglátók aztán nem sokkal a szünet előtt növelték előnyüket, a Paksról szerződtetett NB I-es gólkirály, Varga új csapatában a 11. mérkőzésén a 11. gólját szerezte, ahogy Litvániában, ezúttal is büntetőből volt eredményes.

A második félidőt is gyors góllal kezdte az FTC, a párharc első felvonásán is duplázó Traoré volt újfent eredményes. Három perccel később újra tombolt a közönség, a szünetben csereként pályára lépő, Litvániában szintén padról érkezve eredményes Pesic talált be némi szerencsével, de VAR les miatt érvénytelenítette a találatot. Nem sokkal később Traoré is lesről talált be, ezt követően azonban alaposan visszavett a tempóból a hazai csapat, a cserék pedig nem hoztak áttörést. A hajrában a Ferencvárosnak volt egy-egy nagyobb lehetősége, de ezek kimaradtak, így az eredmény nem változott.

Aleksandar Pesic (középen) gólja les miatt ugyan érvénytelen lett, cserébe viszont adott egy gólpasszt Aleksandar Pesic (középen) gólja les miatt ugyan érvénytelen lett, cserébe viszont adott egy gólpasszt

A Ferencváros sorozatban az ötödik szezonban jutott főtáblára egy európai kupasorozatban: 2020-ban a Bajnokok Ligája, 2019-ben, 2021-ben és tavaly pedig az Európa-liga főtábláján futballozott a zöld-fehér csapat. Ezért a korai BL-selejtezős búcsút követően - a feröeri KÍ Klaksvík meglepetésre kiejtette a magyar bajnokot - egyértelmű cél volt, hogy legalább a harmadik számú sorozatban, a Konferencia-ligában összejöjjön az őszi folytatás.

A csoportkör sorsolását pénteken 14.30-tól rendezik Monte-Carlóban.

Eredmény, selejtező, 4. forduló, visszavágó: Ferencvárosi TC-Zalgiris Vilnius (litván) 3-0 (2-0)

Groupama Aréna, 12 073 néző, v.: Urs Schnyder (svájci) Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.

gólszerzők: Traoré (4., 48.), Varga B. (42., tizenegyesből); sárga lap: Marquinhos (38.), Makreckis (92.)

Ferencváros:

Dibusz - Makreckis, Mmaee, Abena, Civic (Ramírez, 73.) - Sigér, Abu Fani (Ben Romdan, 65.) - Zachariassen - Traoré (Lisztes, 65.), Varga B. (Pesic, a szünetben), Marquinhos (Nguen, a szünetben)

Zalgiris:

Gertmonas (Duka, 23.) - Bopesi, Hnid, Kendysh, Mamic (Pavelic, 65.) - Golubickas, Karasima (Kazukolovas, 66.), Buff, Verbickas - Kazlauskas (Jansonas, 71.), Oyewusi

I. félidő:

4. perc: Traoré kapott remek indítást a jobb oldalon, védője beragadt, így teljesen egyedül törhetett kapura, a ziccert pedig magabiztosan értékesítette (1-0).

42. perc: Zachariassen közeli lövésébe az egyik védő kézzel ért bele, a büntetőt Varga a kapu közepébe emelte (2-0).

II. félidő:

-----------

48. perc: ismét Traoré lépett ki a védők közül, majd nyolc méterről higgadtan a jobb alsóba helyezett (3-0).

Először tagja a keretnek a kecskeméti Szuhodovszki Soma és Horváth Krisztofer, valamint az MTK-ban futballozó Kata Mihály.