A Népszava is beszámolt arról, hogy a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) Zeneművészeti Tagozatának tagjai levélben fejezték ki aggályaikat Vashegyi Györgynek, az MMA elnökének, amiért Csák János miniszter nem velük tárgyalt a Zeneakadémia rektori pályázata kapcsán, hanem egy olyan szervezettel, amelyet a rektori posztra pályázó Keller András néhány hete alapított. (A Magyar Muzsikusok Szövetségét mint egyesületet az Index szerint valójában a bíróság 2023. április 18-án jegyezte be, de ezt a sajtóval csak június 7-én közölték.) A köztestület elnöke válaszában jelezte: ő javasolta, hogy az MMA maradjon távol a pályáztatás kapcsán kialakult konfliktustól. Vashegyi György az akadémikusoknak írt levelében azt állította: a Zeneakadémia „mostanra egész fennállásának egyik legsúlyosabb szakmai és morális állapotába jutott”.
Mint arról most a hvg.hu írt, Vashegyi György egy újabb – ezúttal is kiszivárogtatott – levélben nehezményezte, hogy az MMA Zeneművészeti Tagozatának írt levele nyilvánosságra került, és perrel fenyegette meg a kiszivárogtatókat. „Szeretném mindenki előtt leszögezni, hogy ami történt, bűncselekmény volt. BTK-jogi és erkölcsi értelemben egyaránt az: elnöki kötelezettségemnek megfelelően természetesen keressük annak lehetőségét is, hogy a tettes büntetőjogi értelemben sem kerülhesse majd el a felelősségre vonást.”
Vashegyi szerint hatéves elnöksége alatt ez a kiszivárogtatás volt az, ami a legtöbbet ártott az MMA-nak. Tehát nem az, hogy ő saját tagságát sem tájékoztatva titokban tárgyal a miniszterrel, az akadémikusokat pedig csendre inti – emlékeztet a hvg.hu.
Csak csendben jegyezzük meg, hogy szerencsésebb lett volna, ha Vashegyi György a Polgári törvénykönyvre (Ptk.) hivatkozik. A Büntető törvénykönyv (Btk.) nem levelek kiszivárogtatásának a szankcionálásáról rendelkezik.