;

futball;Debrecen;továbbjutás;Konferencia-liga;

- Tizenegyespárbajban harcolta ki a továbbjutást a Debrecen, Megyeri Balázs két büntetőt is hárított

A következő ellenfél az osztrák Rapid Wien lesz a Konferencia-ligában.

A magyar bajnoki bronzérmes Debreceni VSC tizenegyespárbajban harcolta ki a továbbjutást az örmény Alaskert ellen a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező második fordulós párharcának csütörtöki visszavágóján.

A története 100. európai kupamérkőzését játszó hajdúsági együttes - amely egy héttel ezelőtt idegenben 1-0-ra nyert - a 67. percben még kétgólos hátrányban volt, így kiesésre állt, Dzsudzsák Balázs 77. percben szerzett találata azonban hosszabbítást eredményezett (1-2).

A ráadásban nem esett újabb gól, a 11-es párbajban pedig Megyeri Balázs kétszer is hárított, eldöntve ezzel a párharcot. A Debrecen a harmadik fordulóban az osztrák Rapid Wiennel találkozik.

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros 2-0-ra nyert az ír Shamrock Rovers vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező második fordulós párharcának csütörtöki visszavágóján, így kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel továbbjutott.