A fideszes elit egy tusványosi panelbeszélgetésen vette számba a kormányzati kultúrpolitikát és a megváltozott sajtófogyasztási szokásokat.
Mint a Telex beszámolójából kiderül, L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, Richly Gábor a Magyar Művészeti Akadémia főtitkára, valamint Hoppál Péter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszteri biztosa, országgyűlési képviselője beszélte át többek közt a megváltozott sajtófogyasztási szokásokat.
Hoppál Péter arról kezdett elmélkedni, hogy csökken a nyomtatott napilapok olvasottsága, a televíziók nézettsége, a fiatalok manapság 4-5 másodperces videókból szerzik információikat. Feladatként jelölte meg, miként tudják a tartalmakat, „az identitáslenyomatokat” elhelyezni a köztudásba, hogy „a fiatalok ne legyenek teljesen kultúridióták”. Ugyanis ha utóbbi nem történik meg, akkor nem lesz közös nevező, amire építeni trendi – magyarázta.
Ha igaz, amit mondasz a nyomtatott napilap-fogyasztásról, akkor miért tartjuk fenn mesterségesen a napilap-rendszert? – tette fel kérdését a Fidesz országgyűlési képviselőjének L. Simon László. A főigazgató szerint ugyanis nehezen lehetne a napilapokat állami hirdetések nélkül fenntartani, és kellenek az olyan akciók is, mint amikor a minap kiderült, az állam 10 ezer példányt vásárol naponta a Nemzeti Sportból.
Adófizetői pénzből, 10 ezer példányban nyomtatja és ingyenesen terjeszti a kormány a Nemzeti SportotA portál beszámolója szerint Hoppál Péter kitért a válaszadás elől, s arról értekezett, hogy a piac diktál és rövid időn belül változás lesz. Az országgyűlési képviselő szerint mesterséges beavatkozással, állami hirdetésekkel nem lesznek fenntarthatóak a napilapok, amelyeket állítása szerint senki sem olvas.
„A napiújságok szerintem el fognak tűnni, ebben én pesszimista vagyok”
– tette hozzá.
A Magyar Művészeti Akadémia főtitkára ezzel kapcsolatban csak annyit jegyzett meg, hogy teljesen anakronisztikus és improduktív ez a helyzet, s a print lapoknak nyújtott támogatások legalább felét a Nemzeti Múzeumnak kellene megkapnia.