Úgy hírlik: ő volt az, aki végül alkut kötött az ügyészséggel és a volt munkaadójára vallott. F. Vivient mint „végrehajtó-jelöltet” alkalmazta Schadl György a budaörsi irodájában, ám az ügyészség szerint a valóságban pénzügyes volt, ő könyvelte a Schadl György és jobbkeze, a pénzfutárként alkalmazott M. Viktor által kifizetett vesztegetési pénzeket is.
Az ügyészség szerint M. Viktor IV. rendű vádlott és F. Vivien teljes mértékig tisztában voltak azzal, hogy dr. Schadl György rendszeresen fizet ki különböző hivatalos személyeknek nagyobb összegű készpénzt korrupciós kapcsolat keretében.
A pénzeket Schadl György - vagy kérésére M. Viktor - vitte el az irodából. A páncélszekrénybe betett, vagy onnan kivett pénzeket rendszerint F. Vivien könyvelte el az általa használt számítógépen vezetett "Házipénztár" és "EgyenlegMoncsi" néven elmentett Excel-táblázatokba.
Május végén három újabb végrehajtót gyanúsítottak meg a Schadl-Völner ügytől elkülönített nyomozásbanF. Vivien részt vett a Schadl György által létrehozott végrehajtói hálózat működtetésében is, így a Schadl György által beszervezett végrehajtóktól időnként ő is vett át (a Schadl-nak visszaosztott) végrehajtói pénzeket.
Az ügyészség Schadl György a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) volt elnökét azzal gyanúsítja, hogy saját végrehajtóival töltötte fel a testületét, akik a végrehajtói bevételeik túlnyomó részét, több mint 900 millió forintot leadták neki. A végrehajtókat Völner Pál ex-államtitkáron keresztül nevezték ki, aki ezekért havi rendszerességgel kenőpénzt kapott, összesen 83 millió forintot.
Május végén három újabb végrehajtót gyanúsítottak meg a Schadl-Völner ügytől elkülönített nyomozásban