Ezt maga Szűcs Tamás közölte a színpadon.
– A bizalomról fogok beszélni, de az a baj, hogy inkább a bizalmatlanságról, a bizalmatlanságról, mégpedig jogi értelemben is, amely a mai napon számomra abszolút beköszönt az életembe. Nem tudom, hogy büszke legyek-e rá, vagy szégyelljem, de a mai napon beadtam a rendkívüli lemondásomat – jelentette be. – Harmincegy év tanítás előtt egy csomó mindent csináltam buszsofőrségtől egészen a földmérésig sok mindent. Elegem van. Tudom összehasonlítani a szakmákat, amit ma velünk csinálnak, higgyétek el, azok is, akik tanítanak, higgyék el azok is, akik nem, amit velünk csinálnak, azzal átlépték a Rubicont. Ezzel nem lehet már szórakozni.
Azt hangoztatta, hogy az ő bizalmát már eljátszotta saját generációja, aki most bent ül a Parlamentben. – Nincs bizalmam többé. Egy morzsányi sem azokkal szemben, akik ott döntést hoznak - jelentette ki a miskolci Földes Ferenc Gimnázium korábbi történelemtanára.
Idézett rendkívüli felmondásából. „A munkáltató, vagyis az igazgató által megvalósított folytatólagos jogszabálysértő gyakorlat megalapozta a bizalomvesztésemet, ráadásul az általános és közhelyszerű munkáltatói válasz is azt támasztja alá, hogy a munkáltató, az igazgatóm sajnos nem tekint partnernek ebben a közalkalmazotti jogviszonyomban. Így még arra sem veszi a fáradtságot, hogy döntését konkrét, ténybeli és jogi indoklással lássa el, ezzel a magatartásával a munkáltató megvalósítja a rendkívüli lemondás a KJT közalkalmazottak jogállása szerinti 29. paragrafus első bekezdés B pontját, és ez a tényállás elég ahhoz, hogy rendkívüli lemondással éljek”.
Beszéde közben felharsant az „Orbán, takarodj!” rigmus.