Egyenesen Brüsszelhez fordulunk az Országgyűlésnek kedd este benyújtott státusztörvény ügyében – közölte az Index-szel Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének országos választmányi tagja. Az Európai Bizottságnak küldött levélben pedig kifejtik, hogy – a kormány állításaival ellentétben – pontosan mely ügyekben maradt el az egyeztetés a magyar oktatást, benne a pedagógusokat érintő törvényalkotás előtt. – Azt akarjuk, hogy világosan lássák, mi történt, hátha onnan még megfékezhető, esetleg visszafordítható a folyamat – tette hozzá Nagy Erzsébet.
A PDSZ egyébként többször kérte, hogy a benyújtás előtt megtekinthessék a tervezet végleges változatát, de erre nem kaptak lehetőséget. Rövid értékelésük szerint a javaslat jó néhány „meglepetést” tartalmaz, ami azt jelenti, hogy a jogszabály egyes részeiről nemhogy érdemi egyeztetés nem volt, hanem az teljesen elmaradt. A másik nagy érdekképviseleti szervezet, a OSZ alelnöke, Totyik Tamás egyébként lapunknak erről azt mondta, semmilyen dokumentumot nem kaptak, ahogy a törvénytervezet végrehajtási rendeletét sem küldték meg nekik.
Pintér Sándor megírta levelét a pedagógusoknak, amelyben elmagyarázta nekik a státusztörvénytAmint arról a Népszava is beszámolt, kedd este a hónapok óta tartó tüntetések ellenére a Belügyminisztérium benyújtotta a parlamentnek a pedagógusok új jogállásáról szóló jogszabálytervezetet, amit a tiltakozó, sztrájkoló tanárok közül többen csak „bosszútörvénynek” neveznek. A benyújtással szinte egy időben előbb a KRÉTA rendszeren keresztül, majd az Oktatási Hivataltól kaptak levelet a pedagógusok, amelyben Pintér Sándor egészségügyért és oktatásért is felelős belügyminiszter ismertette a szerinte „átfogó egyeztetés” után benyújtott javaslatot „az új pedagóguséletpálya-modellről szóló törvényről”.
Úgy nyújtotta be a kormány a „bosszútörvényt”, hogy a pedagógus szakszervezetek semmilyen visszajelzést nem kaptak arról, bekerült-e valamelyik javaslatuk a tervezetbe Pintér Sándor tárcája „átfogó egyeztetés” után benyújtja a pedagógus státusztörvény tervezetét a parlamentnek