Csaknem háromszorosára nőtt a kordonokkal lezárt terület a Várban, mióta diáktüntetések zajlanak a miniszterelnök és a köztársasági elnök hivatalának környékén – derül ki az ATV riportjából.
Május elején még csak a Karmelita kolostor, vagyis a miniszterelnök hivatala előtti út volt elzárva. Mostanra viszont szinte lépni se lehet a köztársasági elnök munkahelyét jelentő Sándor-palota előtti Szent György téren, ahol egyre szaporodnak az ásatási területek.
Az ATV megkereste az ügyben a Várkapitányságot, amely úgy válaszolt, hogy a Várhegynek ezen a részén a második világháború óta nem volt hasonló mértékű feltárás, így a szakemberek a korábbi eredményekhez hasonlóan sok fontos leletre számítanak.
„Védett személyek biztonsága érdekében”, nem építkezés miatt zárták le a Karmelita előtti utcátA Momentumnak gyanús az ásatás időzítése. Bedő Dávid, a párt országgyűlési képviselője közölte: érdekesnek találják, hogy pont most szeretnének ásatni, mikor diáktüntetések vannak, pedagógusok, diákok vannak az utcán, és rendszeres befejezőpontja a tiltakozásoknak a Karmelita Kolostor.
Az LMP szerint sem véletlen, hogy a miniszterelnök és az államfő hivatalának környékén egyre több a kordon. Kanász-Nagy Máté, a párt frakcióvezető-helyettese azt mondta, szerinte a kordonok csaliként működnek, és arra várnak, hogy ráharapjanak a különböző ellenzéki erők.
A kerület polgármesterét a kordonok főleg a demokratikus párbeszéd hiánya miatt zavarják. „Senkit nem érdekelne, hogy itt ásatások vannak, hogyha a miniszterelnök minden héten körbe rakná a székeket a Szent György téren és kiülne és beszélgetne a fiatalokkal, beszélgetne a szülőkkel és a pedagógusokkal, majd végrehajtaná azt amit ők akarnak” – fogalmazott V. Naszály Márta. Hozzátette: a hely adottságaiból adódóan amúgy is szinte bármit, bármikor régészeti területté lehet nyilvánítani a Várban.
Kordonbontás a Karmelitánál: Rongálás miatt nyomoz a rendőrség, folytatódik a tiltakozás a VárbanOrbán Balázs a kordonbontásról: nem túl logikus megostromolni egy építési területetLegutóbb csütörtökön tiltakoztak a státusztörvény és a tüntető diákokkal szemben korábban könnygázt és tonfát bevető rendőri intézkedések ellen: lapunk is beszámolt arról, hogy ismét több százan tüntettek a Belügyminisztérium épülete előtt. Később aztán a tüntetők egy csoportja vonulni kezdett a városban, de ennek a rendőrség hamar véget vetett. A fővároson kívül tartottak demonstrációt Szegeden, Debrecenben, Miskolcon, Egerben, Szolnokon, Szombathelyen, Sopronban, Veszprémben, Pécsen, Nagykanizsán, Dunaújvárosban, Szekszárdon, Nyíregyházán, Szentesen és Balassagyarmaton is.
Néhány százan még vonulni kezdtek a budapesti tüntetés után, de a rendőrök hatalmas túlerőben voltak„Minél elérhetetlenebb helyen van, annál több dolguk van vele” - Ezért mászott fel egy tüntető a Belügyminisztérium oldalára matricázni