A Budapest Airport is „tájékoztatta” az Európai Parlament (EP) delegációját a küldöttség budapesti útja során, amelyen számos, Magyarországon működő multi panaszolta be a kormányt.
– A találkozón a delegáció tájékoztatást kapott a repülőtérrel kapcsolatos, folyamatban lévő ügyekről, ahogyan más vállalatok ügyeiről is a jelenlegi magyarországi üzleti környezetben való működés kapcsán – közölte a Budapest Airport a hvg.hu-val arról az üzleti találkozóról, amelyen az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrzési Bizottságának tagjai itt működő cégekkel beszélgettek.
Mint azt a portál megjegyzi, minden bizonnyal eufemizmus a „tájékoztatás” kifejezés használata, mivel Monika Hohlmeier elnök is az EP-delegáció missziózáró sajtótájékoztatóján arról beszélt, több multinacionális vállalat is panaszt tett, és jelezte, attól fél, hogy a diszkriminatív, benyomásuk szerint ellenük irányuló magyar törvények azt a célt szolgálják, hogy kiszorítsák őket Magyarországról.
Daniel Freund: Orbán Viktor ma a legkorruptabb politikus Európában, és ez nem csak mennyiségi, de minőségi értékelés isA ferihegyi reptér üzemeltetője pedig a kormány által egyik legtöbbet vegzált külföldi tulajdonú cég – teszik hozzá.
Úgy 1500 milliárdért vinné a kormányzat a repteret, akkor is, ha egyedül marad a bizniszbenFelidézik, Nagy Márton még április elején arról beszélt, a repülőtér „egy stratégiai eszköz, ezért magyar kézbe kell kerülnie”. – A kormány elkötelezett, hogy visszavásárolja, mindegy, ki a tulajdonos – fogalmazott.
Nagy Márton szerint az Orbán-kormány az év végéig megveheti a Budapest AirportotBár a kormány igyekszik úgy beállítani, hogy a Budapest Airport tulajdonosa (a főtulajdonos a német Avialliance) el akarja adni a céget, az üzemeltető ennek tényét eddig nem erősítette meg. Mindezt ráadásul úgy, hogy még a kormány részéről is azt kommunikálták, jelenleg nem állnak rendelkezésére a szükséges források. Gulyás Gergely kancelláriaminiszter a Kormányinfón azt mondta, egyáltalán nem biztos, hogy az állam kizárólagos vevő lesz. A társvevők kilétéről nem kívánt részleteket megosztani, csak annyit közölt, hogy a repülőteret egészében vásárolnák fel, ám hogy a vevők között milyen lenne a tulajdoni arány, az még tárgyalások függvénye.
Orbán Viktor miniszterelnök kedden a katari gazdasági fórumon már arról beszélt, hogy az emírségből is van érdeklődés a repülőtér megvásárlására, és "üdvözlik őket”.