Három halálos ítélet végrehajtását követően Iránban letartóztatták a legsúlyosabb büntetéssel sújtott tüntetők több családtagját. A norvég székhelyű Hengaw emberi jogi szervezet szerint őrizetbe vették a kivégzett Madshid Kasemi két testvérét és egy nővérét. Állítólag „kritikus megjegyzéseket tettek” a vitatott perekkel kapcsolatban. A rokonok és emberi jogi aktivisták újra és újra a három tüntető ártatlanságát hirdették.
Pénteken az iráni igazságszolgáltatás kivégezte az állami vezetés elleni tömegtüntetések további három résztvevőjét. Ezzel hétre emelkedett a tüntetők ellen végrehajtott halálos ítéletek száma. A három férfit abban találták bűnösnek, hogy az iszlám köztársaságban novemberben tartott országos tüntetések során Iszfahán metropoliszban megölték a biztonsági erők három emberét. Az ENSZ Emberi Jogi Hivatala szerint a vádlottakkal szemben folytatott pereket „a tisztességes eljárás garanciáinak megsértése jellemezte, és az eljárások nem feleltek meg a tisztességes eljárás nemzetközi normáinak”. Az Amnesty International emberi jogi szervezet jelentése szerint a vallomásokat kínzással kényszerítették ki.
Tavaly év végén tömeges tüntetések törtek ki Iránban a 22 éves Mahsza Amini szeptember 16-i, rendőrségi őrizetben bekövetkezett halálát követően: napokkal korábban azért tartóztatták le, mert a hatóságok vádjai szerint megsértette az ország szigorú, nőkre vonatkozó öltözködési szabályait. A következő hónapokban és hetekben a nők jogaiért szervezett tüntetések országos kormányellenes tiltakozási hullámmá terebélyesedtek, a biztonsági erők brutálisan léptek fel a megmozdulások résztvevői ellen. A tüntetések során több mint 19 600 embert tartóztattak le az Iráni Emberi Jogi Aktivisták nevű csoport szerint. A hatóságok 527 embert öltek meg a tüntetések erőszakos elfojtása során. A terror hatására az elmúlt hónapokban alábbhagyott a megmozdulások intenzitása.
Istenkáromlás miatt kivégeztek két embert IránbanBebörtönzött iráni újságírónők kapták az ENSZ sajtószabadságért odaítélt díját