A The Washington Post és a The New York Times című amerikai napilap, valamint az AP amerikai hírügynökség is Pulitzer-díjat nyert idén – jelentették be helyi idő szerint hétfőn New Yorkban.
A The Washington Post újságírója, Caroline Kitchener egy olyan nőről szóló riportjáért kapta az újságíróknak adható legnagyobb elismerést, aki az abortuszhoz való jog korlátozása miatt adott életet egy ikerpárnak.
Robbant az abortuszbombaA Biden-kormányzat mindenki számára elérhetőbbé tette az abortusztablettát, a konzervatívok azonban akadályoznák a terjesztésétA The New York Times az Ukrajna elleni orosz invázióról szóló rettenthetetlen tudósításaiért, köztük a Bucsa városában történtek után folytatott nyolc hónapos nyomozómunkáért kapta az elismerést.
Tömegsírokat találtak Kijev mellett is, az oroszok szóban állítólag több ukrán javaslatot elfogadtak„Menj jobbra, kurva” – mondta az orosz katona a foglyának, mielőtt őt és társait kivégezte volnaOrbán Viktort meghívták Bucsába, hogy a tömegmészárlás helyszínén gondolkodjon egy kicsit a jövőjérőlAz AP a Mariupolban készített fotóival és tudósításaival érdemelte ki a Pulitzer-díjat, miután akkor is az ostromlott városban maradt, amikor más sajtóorgánumok már elhagyták a várost.
Bombát dobtak az oroszok a mariupoli színházra, ahova 1000-1200 ember menekült a légitámadások előlFelírták az oroszoknak, hogy gyerekek is vannak bent, de az oroszok így is ledobták a bombátMegadták magukat az Azovsztal védői, Oroszországban a kivégzésükkel fenyegetnekA Pulitzer-díjakat 23 kategóriában osztják ki, ezek közül 15 újságírói kategória, de van irodalmi, színházi és zenei Pulitzer-díj is. A regények közül idén Barbara Kingslover Demon Copperhead című írása és Hernad Diaz Trust című alkotása kapta a díjat, zenei téren pedig Rhiannon Giddens és Michael Abels Omar című operáját díjazta a zsűri.
A kitüntetést a New York-i Columbia Egyetem zsűrije ítéli oda, a díjazottakat pedig Marjorie Miller főigazgató jelentette be hétfőn.