Közleményt adott ki a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ), ebből egyebek között kiderült, hogy a testület menesztette Vardanjan Gurgen műkorcsolya ágazati sportigazgatót.
Erre a MOKSZ szerda esti szezonértékelő ülése keretében került sor, amely alkalmával pénzügyi beszámolóról, költségvetésről, szakmai programokról és személyi kérdésekről döntöttek. Az elnökség meghatározta a következő időszak legfontosabb feladatait, célként pedig a következő, milánói téli olimpiai játékokon való minél eredményesebb szereplést tűzte ki.
A közlemény felidézi, hogy idén januárban a gyorskorcsolya ágazat vezetője, Telegdi Attila kezdeményezte távozását az igazgatói pozíciójából. Az elnökség az ágazat vezetésével Bánhidi Ákost, a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott eddigi szakmai vezetőjét bízta meg - jelezték.
Vardanjan Gurgen megbízatásának megszüntetéséről az elnökségi ülést követően a MOKSZ közös megegyezéssel döntött. A műkorcsolya ágazat új vezetőjének személyéről az elnökség a közeljövőben dönt - ismertették.
A hazai műkorcsolyasportban uralkodó, egészen abszurd állapotokról lapunk korábban több ízben is beszámolt.
A Kósa Lajos elnökölte korcsolyaszövetség magyarok helyett orosz műkorcsolyázókat indított az Eb-nA korábbi Európa-bajnok Sebestyén Júliára és az örmény-orosz szakmai vezetőkre, Vardanjan Gurgen szakági sportigazgatóra és feleségére, Ipakjan Jeranjak szövetségi kapitányra korábban több szülői panasz is érkezett amiatt, hogy az általuk kialakított rendszerben a mindennapok része lett a megfélemlítés és a megalázás, ami a magyar tehetségek fejlődését nem teszi lehetővé, s a magyar válogatott tagjai és edzőik tudásának fejlesztése helyett sportolókat importálnak. Sebestyén Júlia egyesületét, a Sebestyén KSE-t ezért már az összes kiemelt magyar versenyzője elhagyta: Papp Vivien, Nagy Balázs, Ekker Léna, Berei Mózes, Zsembery Katinka és Csernoch András már korábban távozott, idén februárban pedig utolsóként Láng Júlia is inkább elhagyta a klubot. Aki tudott, külföldre ment szerencsét próbálni.
Láng Júlia: Amíg lehet, én a magyar színeket fogom képviselniLapunk szintén megírta, hogy a fideszes Kósa Lajos által elnökölt Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) hat versenyzőt nevezett a finnországi Espoo városában tartott Európa-bajnokságra, közülük azonban csak egyedül Láng Júlia magyar születésű: négy versenyző orosz, egy pedig ukrán származású, ráadásul a négy orosz születésű versenyzőnek magyar állampolgársága sincs, s hárman közülük Oroszországban is élnek. A kanadai junior világbajnokságot illetően a helyzet ennél is rosszabb volt: egyetlen magyar származású sportoló sem képviselhette hazánkat, a kiszorított magyarok helyére három orosz és egy francia születésű versenyzőt neveztek. Mellesleg magyarul egyikük sem beszél, és Alekszandr Vlasenko kivételével egész évben külföldön edzenek. Polina Dzsumanyijazovát ráadásul annak ellenére választották ki, hogy február elején a ljubljanai válogató versenyen a „ténylegesen” magyar Ekker Léna legyőzte.
A junior vb-re is oroszokat indít magyarok helyett a Kósa Lajos elnökölte korcsolyaszövetség