Egyre jobban beigazolódtak azok az előérzeteim, amelyek azt sugallták, hogy egy olyasfajta pártállami rendszer áll vissza, mint amit én már ’90 előtt megéltem - jelentette ki az rtl.hu-nak adott interjújában Bródy János.
A legendás zenész úgy érzékeli, hogy ezt saját közönsége is így gondolja, emiatt régi dalai új értelmet nyernek. – Olyasfajta fogadtatásban részesítettek a koncerteken, amelyből teljesen nyilvánvaló volt, hogy én ezt most nem hagyhatom abba - tette hozzá. Felidézte Lovasi András egyik korábbi mondatát, miszerint bármerre indulsz, előbb-utóbb a NER-be ütközöl. – Úgy látom, nagyon sok minden, amiben bíztam és hittem, illúzió volt. Mintha ez a félfeudális rendszer sokkal természetesebb lenne ebben az országban, mint az a világ, ahol az embert a teljesítménye alapján ítélik meg, és nem a mindenkori hatalmat szolgáló lojalitást díjazzák - vélekedett.
Kapott kérdést azzal kapcsolatban is, hogy 2020-ban Szörényi Leventével elfogadták Demeter Szilárd meghívását, s mint utólag kiderült azért, hogy véleményezzék a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatójának könnyűzenei stratégiáját. Ekkor készült egy közös fotója vele, amely miatt több bírálatot kapott. Bródy János kijelentette, akik a dalokat szeretik, azok nem egy fénykép alapján ítélnek meg. Támadta néhány általa tisztelt értelmiségi figura, akik közölték vele, hogy csalódtak benne, de szerinte Demeter Szilárd esetében nem azt kell figyelni hogy mit mond, hanem mit csinál. Ebben pedig van egy kis különbség.
Vércikinek tartják a Petőfi Zenei Tanácsot, mert egy nő sem lehetett tag, Demeter Szilárd azt mondta, ő senkitől nem kérdezi meg a nemétKitért a nemrégiben megalakult Petőfi Zenei Tanácsra, amivel kapcsolatban azt hangoztatta, ez sem a szakma által választott, hanem lojalitás alapján kinevezett társaság, és az a tapasztalatom, hogy az ilyen tanácsadó testületek inkább csak Patyomkin-dekorációk valamilyen hatalmi szándék homlokzatán.
Megjegyezte, hogy ezt a szándékot nem tartja rossznak, a testületben szintén helyet foglaló Müller Péter Sziámit pedig megérti. – Ez is egy lehetséges magatartás. Természetesen van, akivel lehet együttműködni, és van, akivel nem. Nem mindenkiről tudom elképzelni, hogy vannak használható ötletei a szakmával kapcsolatban, de a Sziáminak biztos van, neki mindig volta. Attól tartok, ha majd megkapja a Kossuth-díjat, akkor mindenki azt fogja mondani, hogy na, ezért kapta. Pedig hát már rég megérdemelte volna - magyarázta Bródy János.
Müller Péter Sziámi kiakadt azon, hogy számonkérték részvételét a Petőfi Zenei Tanácsban