Az Alkotmánybírósághoz fordul az MSZP a polgári engedetlenségi megmozdulásuk miatt elbocsátott tanárok ügyében – jelentette be Kunhalmi Ágnes, a párt társelnöke pénteki online sajtótájékoztatóján.
Az ellenzéki politikus jelezte: a normakontroll kezdeményezéséhez ötven parlamenti képviselő aláírása szükséges, ezért Tóth Bertalan, a szocialisták országgyűlési képviselőcsoportjának vezetője még a nap folyamán levélben kéri a többi ellenzéki frakció vezetőit, hogy biztosítsák ezt a támogatást.
Az MSZP a pedagógusok oldalán áll, és mindenki oldalán, aki jogfosztást szenved el a kormány részéről - fogalmazott Kunhalmi Ágnes, a pedagógus-státusztörvény tervezetének visszavonását is követelve a kormányzattól.
Elkezdődött a kirúgott karinthys tanárok pere, a felelős tankerületi vezető meg sem jelentAzzal érvelt, hogy a javaslatban szereplő modell pedagógus- és diákellenes, oktatásellenes, majd rabszolgatörvénynek nevezte a dokumentumot, és ezért arra kérte a kormányoldalt, hogy már a parlament elé se terjessze.
Ez a törvénytervezet végérvényesen szétveri a magyar iskolát - jelentette ki, annak a véleményének adva hangot, hogy a tervezett szabályozás „generálisan szembemegy” az EU-val kötött megállapodás minden elemével. Az ugyanis kiköti, hogy az Orbán-kormány és a parlament nem vezethet be egyoldalúan a pedagógusok munkaterhét növelő, a meglévő szakmai kompetenciákat korlátozó vagy a pálya vonzerejét csökkentő intézkedéseket.
Az MSZP politikusa közölte: nem érdekli Orbán Viktor miniszterelnököt a magyar oktatás ügye, nem véletlen, hogy nincs oktatási minisztérium Magyarországon; kormányzati szinten, kormányüléseken alig esik szó oktatásról.
Kunhalmi Ágnes szerint a kormányzat célja az, hogy a kritikusan fellépő pedagógusokat véglegesen elhallgattassák vagy „teljesen kitakarítsák, kiűzzék” a rendszerből.
„A szabadság ott kezdődik, ahol megszűnik a félelem” – Megkezdődött az első tanárperA tanárper első napján a bírónak figyelmeztetni kellett a tankerületi vezetőt, hogy igazat kell mondania