Budapest;költözés;Hadtörténeti Múzeum;

Fegyverbemutató az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 174. évfordulóján tartott családi napon a Hadtörténeti Múzeumban 2022. március 15-én

- Úgy tűnik, kijelölték a Várból száműzendő Hadtörténeti Múzeum új helyét

Egy faárugyárból lett egykori hajléktalanszálló épületét kaphatja meg.

Még 2022 júliusában derült ki, hogy a  nem sokkal korábban hivatalba lépő új honvédelmi miniszter, Szalay-Bobrovniczky Kristóf állítólag szemet vetett a Hadtörténeti Múzeum Kapisztrán téri épületére, ezért a kulturális intézménynek költöznie kell.

Akkor úgy lehetett tudni, lehetséges helyszínként szóba jött Székesfehérvár és Kaposvár is, a 24.hu azonban most Építésügyi és Örökségvédelmi Hivatal bejegyzésére hivatkozva azt írja, hogy kijelölhették a területet a Keleti pályaudvar és a Puskás Aréna közti rendezetlen útszakaszon. A Kerepesi út 29/B. jelű telekre – ahol egy faárugyárból lett egykori hajléktalanszálló épülete áll – tervezett állami beruházás néhány látványtervén szerepel egy részben bronz fémlemezzel fedett portaépület, amelynek a homlokzatára a Magyar Hadtörténeti Múzeum feliratot tűzték ki.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf korábban úgy nyilatkozott, a jelenleginél könnyebb megközelíthetőséget, illetve a XXI. század kihívásainak is megfelelő modern, tágas külső és belső kiállítóhelyeket kínáló Hadtörténeti Múzeumot szeretne látni.

Az egész apropóját egyébként a Magyar Nemzeti Táncegyüttes állandó játszóhelyének felépítése adta. Ezt az építkezést  2021 márciusában az Orbán-kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű, kiemelten közérdekű projektté nyilvánította, így az elképzelések jóváhagyásához sem településképi véleményezési, illetve bejelentési eljárásra, sem közterület-alakítási terv leadására nem volt szükség.

Miután több mint egy évtizede éppen az eladósodottságára hivatkozva államosították az egészségügyi intézményeket, a megoldatlan problémákat most további centralizációval kezelnék.