Teltház. Boldog zsibongás, hatalmas mosolyok. Itt mindenki ünnepelni jött. A nézőtéren itt-ott székely zászlók lobognak, többen Erdélyből utaztak Budapestre, hogy részesei lehessenek a nagyszabású rendezvénynek. Az izgatott várakozásban sokan azt a kis láthatóan szabadkézzel kivágott cetlit morzsolgatják, mely érkezéskor a terembe lépve fogadta őket: „Tartsd ezt a kék krepp papírt a telefonod vakuja (bekapcsolt zseblámpája) elé a Vakít a kék című dal alatt. Lepjük meg együtt a fiúkat és borítsuk kékbe a helyszínt.” De vajon milyen meglepetést tartogatnak ők a küzdőtér végében álló kis színpaddal, a rajta heverő hegedűvel, nagybőgővel, gitárokkal?
A gyergyószentmiklósi ötösfogat az MVM Dome első magyar zenekaraként lépett a nagyérdemű elé. Egy 2013 áprilisi nosztalgiavideóval vezették fel a kétórás örömzenét, amivel kb. két perc alatt sikerült megalapozniuk az este hangulatát: egyszerre váltak nagyon is emberivé és olyan mesebeli „legkisebb fiúkká”, akik egy nap elindultak otthonról szerencsét próbálni. Nézőként mindvégig az lehetett az érzésünk, mintha magunk is a róluk szóló könyv háttérszereplői lennénk abban a fejezetben, melyben az együttes névadó testvérpárja, Bagossy Norbert és Bagossy László barátaikkal, a zenekar többi tagjával közösen, végre beteljesítik álmaikat. „Azért azt el kell mondanunk, hogy elképzeltük valahogy ezt a látványt, de ezt nem lehet elképzelni. Már amikor jöttünk fel az elején könnyezett a szemünk. Köszönjük szépen az elmúlt tíz évet!” – mondta Norbert, az együttes frontembere.
A tökéletesen felépített, nagyívű koncert egyszerre volt grandiózus, és családiasan meghitt.
A látványt, világszínvonalú, nem eltúlzott, de impozáns technikai megoldásokkal teljes mértékben a közönséget középpontba helyezve tervezhették, a két színpad, valamint a főszínpad előtt mélyen benyúló kifutó legalábbis egytől-egyig erről árulkodtak. S bár a show legnagyobb része, így az együttes slágerei a nagyszínpadon kaptak helyet, ahol egy még meg nem jelent közös nótára a Parno Graszt is csatlakozott hozzájuk, maximumra pörgetve a hangulatot, a legszebb s egyben legemlékezetesebb pillanatokat mégis az a néhány dal adta, amit a küzdőtér hátsó végében álló kisszínpadon, „tábortűz” körül állva, nagybőgővel és hegedűvel kiegészülve játszottak el. „Egy kis otthon” – mondták, mielőtt a lángok és – az immár nem kéken – világító telefonok fényénél, kicsit talán maguk is meghatódva a húrok közé csaptak. Először a bendzsó, majd a nagybőgő és a hegedű hangjai töltötték meg az irdatlan teret, melyben az Elviszlek, a Néked szólnak a harangok és Kollár Klemencz László Iszom a bort című szerzeményének dallamai egészen a lelkünkig hatoltak. Egyszerűségében hidegrázósan gyönyörű, felejthetetlen momentumok voltak ezek.
A záró akkordokat – az utolsó két dalt – már a nagyszínpadra visszatérve játszották el, arany konfettizáporral borítva be a nézőteret. „A legjobb közönség ti vagytok! Egy igazi nagy család ” - hangzott a zenekar reagálása rajingóikra.
Bagossy Brothers Company
A Bagossy Brothers Company egy 2013 tavaszán alakult, máig változatlan felállásban játszó gyergyószentmiklósi együttes. Energikus, közönségcentrikus koncertjeikkel rövid idő alatt váltak, előbb Erdély, majd Magyarország egyik legnépszerűbb zenekarává. Eddigi pályafutásuk során négy nagylemezt, egy szimfonikus koncert lemezt és egy egy EP-t (kislemeznél hosszabb, nagylemeznél rövidebb album) jelentettek meg. A zenekar minden albuma többszörös aranylemez lett, a 2019-ben megjelent Veled Utazom pedig hatszoros platina minősítést ért el, melynél nincs Magyarországon magasabb lemezeladási fokozat. Négy Petőfi Zenei Díjat is magukénak tudhatnak. 2020-ban a Due Médiakutató hálózat közvéleménykutatása alapján Magyarország legnépszerűbb zenekara lettek, és ugyanebben az évben egyedüli magyar zenekarként kerültek be mind zenekari, mind dal kategóriában is, a Spotify éves TOP10 listájába Jelenleg ötödik lemezükön dolgoznak, mely várhatóan 2023 elején jelenik majd meg.