Megint leszavazta a Fidesz-KDNP, hogy vizsgálóbizottságot állítson fel a parlament a Schadl-Völner-ügyben az igazságügyi bizottság hétfő délelőtti ülésén - erről is írt szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményében a DK-s Sebián-Petrovszki László.
A vonatkozó összellenzéki beadványban számos kérdésre szerettek volna választ kapni. Mint például:
Kikre gondolt Völner Pál, amikor azt mondta az egyik kiszivárgott hangfelvételen, hogy a vallomásától „meginoghat” pár ember széke?
Mit jelent, ami Varga Juditról, illetve a 60-70 országgyűlési képviselőről elhangzik a lehallgatott telefonbeszélgetésekben?
Kicsoda a Schadl György által korábban csak „gazdámként” említett befolyásos kormánytag? Ki lehet „Tóni, Barbara és Ádám”, akikkel ismerőse egy 30 éves koncessziós buliról beszélt a lehallgatott telefonbeszélgetések alapján?
Azért indultak újra a kilakoltatások az elmúlt fél évben, és azért lökte a végrehajtói maffia karjaiba a magyar családok ezreit az Orbán-kormány, mert a végrehajtók fideszes politikusokat, kormánytagokat fizettek le?
Mit kapott Schadl György azért cserébe, hogy akadályozta azt, hogy az ellenzék minden adatot megismerhessen a Felcsúti fociakadémia működése kapcsán? Megállapítható-e Orbán Viktor politikai felelőssége ennek kapcsán?
Hogyan tudta Schadl György éveken át saját hitbizományaként kezelni a végrehajtói szervezetet? Hogyan tudott a végrehajtói kar elnöke a nyomozati anyagok szerint legalább 884 millió forintot beszedni az általa álláshoz segített végrehajtóktól? Hány családot, gyermeket, idős embert raktak jogellenesen az utcára Schadl ténykedése alatt a haszon reményében?
Az elmúlt 4-5 év kilakoltatással kapcsolatos döntéseit milyen módon segítette a kormányzat, illetve az Országgyűlés jogszabályalkotás révén?
Milyen intézkedések, jogszabálymódosítások szükségesek a bírósági döntések végrehajtásának bizonytalansága, szervezetlensége, időszerűtlensége, illetve a végrehajtási szervezet szakszerűtlen működésének, a rendszerszintű visszaélések visszaszorítása érdekében? Mik azok a jogi problémák, amelyek a polgári bírósági végrehajtási eljárás során fokozottan érintik a szegénységben élő, különösen a hajléktalan vagy bizonytalan lakhatási helyzetű embereket?
Nem ez az első hasonló kezdeményezés, tavaly is szerettek volna eseti bizottságot felállítani a botránnyal kapcsolatban, de a Fidesz-KDNP akkor is leszavazta a kezdeményezést.
A kormánypárt egyébként a mai napon egy másik lényeges kezdeményezést is leszavazott, mégpedig Erasmus-ügyben, úgy néz ki, az Európai Bizottság kérése ellenére nem fognak a fideszes pártkárderek maradéktalanul távozni az egyetemi vagyonkezelő alapítványok kuratóriumaiból.
Hiába kérte az Európai Bizottság, a Fidesz villámgyorsan leszavazta, hogy minden köztisztviselőnek távoznia kelljen az egyetemi kuratóriumokbólSoron kívül végrehajtói szakvizsgát intézett el Völner Pál és Schadl György a belügyi helyettes államtitkárnak, akit nemrég ügyésznek neveztek ki