;

közpénz;alvászavar;jótékonykodás;Kárász Róbert;

- Kárász Róbertnél alvászavar és szorongás alakult ki, amiért egy cikkben leírták, hogyan jutnak közpénzek az alapítványához

A bíróság szerint azonban ez maga a pőre valóság, így neki kell a perköltséget is megfizetnie. 

Jogerőssé vált a Fővárosi Törvényszék tavaly októberi első fokú ítélete, amelyben alaptalannak minősítette és elutasította Kárász Róbertnek azon keresetét, amelyet a 24.hu kiadója, a Central Médiacsoport ellen indított. 

Az ATV korábbi műsorvezetője - aki jelenleg az állami média kreatív igazgatója - jó hírneve megsértése miatt indított polgári pert, miután a portál egy közérdekű adatigénylés nyomán megírta, hogyan érkeztek közpénzek a műsorvezető jótékonysági alapítványán keresztül saját cégébe a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapítványától. Egy korábbi cikkben pedig arról számoltak be, hogy az alapítvány pontosan mire is költötte a pénzt.

Kiderült, hogy a pénzből egy kisebb tévéstúdiót is berendeztek. A médiaszemélyiség azt kérte, hogy a bíróság ítéljen meg neki kétmillió forintnyi sérelemdíjat. Azzal érvelt, hogy a 24.hu megsértette a műsorvezető jó hírnevét a cikk címével, illetve a cikkben szereplő „Vajon Kárász magánvagyona mennyivel gyarapszik ettől a nemes ügytől?” kérdéssel. Egyúttal kifogásolta azt is, hogy megírták, közpénzből rendezett be magának egy tévéstúdiót. Érvelése szerint „személye közismert, foglalkozása és civil tevékenysége körében pedig elengedhetetlen a hitelesség és a megbízhatóság.” Ráadásul azzal is megpróbált hatni a bíróságra, hogy keresetében azt is megírta, 

„annyira megviselték a cikkel összefüggésben őt ért megnyilvánulások, hogy szorongásos tünetei lettek, valamint alvászavar alakult ki nála.”

Azonban a bíróság a keresetet elutasította, mondván, a cikkben nem szerepelnek valótlan tényállítások, sem pedig hamis színben feltüntetett valós tények. Az ítéletben kitérnek arra is, hogy az alapítvány saját honlapján is tudatta azt egy nyilatkozatban, hogy közpénzmilliókból tévéstúdiót rendezett be.

Elképesztő közpénzszórás képe bontakozik ki a könyvvizsgálói jelentésből; a cég úgy költötte a közpénzt luxusutakra, -étkezésekre, -szállásokra és -termékekre, mintha nem lenne holnap. Rengeteg termék esetében igencsak kérdéses, hogy miként kapcsolódnak az utánpótlás-neveléshez (nagy részük pedig használhatatlanul, sérülten került vissza). Az önkormányzati cég által 2018-ban vásárolt új, csaknem 25 millió forintos Mercedes-Benz V-osztályt pedig annak az OSC Vízilabda Sportegyesületnek adták el később, amelynek tulajdonosa és ügyvezetője Becsey Péter párja, Konrád Mária. A rendőrség ismeretlen tettes ellen nyomozást folytat, de még senkit sem hallgattak ki az ügyben.