Budapest;bántalmazás;megemlékezés;szélsőjobboldal;

- Újabb bántalmazásra derült fény, amelynek szélsőjobboldaliak lehettek az elkövetői Budapesten

Tovább bővült azoknak a fizikai inzultusoknak a sora, amelyek összefüggésbe hozhatók az úgynevezett „becsületnapi” megemlékezéssel. 

A rendőrség arról tájékoztatta lapunkat, hogy február 11-én, szombaton 13 óra körül egy férfi két embert ütött meg ököllel az I. kerületben, a budai Várba vezető Ostrom utca és a Várfok utca sarkán. A BRFK garázdaság vétség megalapozott gyanúja miatt folytat eljárás.

A bántalmazásnak a másodperceken belül közbelépő rendőrök vetettek véget. A feltételezett elkövetőt előállították, gyanúsítottként hallgatták ki, őrizetbe vették. Kérdésünkre, hogy mit lehet tudni az elkövetőről és a sértettekről, a rendőrség közölte: az 52 éves férfi nem tett vallomást. A bántalmazottak nem kértek orvosi ellátást, könnyű testi sértés miatt nem kívántak magánindítvánnyal élni. „Adataik zártan kezelését kérték, róluk bővebb információt adni nem áll módunkban” – zárult a Népszavának küldött válasz.

Az antifák által csoportosan elkövetett négy támadáson kívül eddig egy olyan esetről lehetett tudni, amikor szélsőjobboldaliak támadták meg antifasisztának gondolt járókelőket: ez szombaton kora délután, a Széll Kálmán téren történt. A rendőrség csütörtökön közleményt adott ki, ebben a Széll Kálmán téri esettel említi egy mondatban az Ostrom utcai (a közleményben nem részletezett) ügyet.

A szövegkörnyezetből az a következtetés adódhat, hogy az Ostrom utcában is szélsőjobboldali volt a támadó. A lapunknak adott tájékoztatás azonban erre nem tér ki, ahogyan arra sem, hogy a Betyársereg tagjainak, akik a szóban forgó időpontban a környéken gyülekeztek, van-e köze az atrocitáshoz.

Közben a BRFK nyomozócsoportja újabb két embert azonosított az antifák által végrehajtott „viperás támadások” elkövetői közül. A német állampolgárságú férfi és nő ellen elfogatóparancsot adtak ki.

Korábban négy antifasiszta támadót már elfogott a rendőrség. Szélsőjobboldali portálok tudni vélik, hogy az egyik letartóztatott a baloldali Szikra Mozgalomhoz köthető D. Krisztina. Jámbor András ellenzéki parlamenti képviselő, a mozgalom vezetője kétségekkel fogadta a hírt, hogy D. Krisztina részese lett volna a véres támadásoknak. Hangsúlyozta: „Az erőszak minden formájától elhatárolódunk. Amennyiben kiderül, hogy a Szikra Mozgalom tagja bármilyen erőszakos bűncselekményt követett el, azonnal eltávolítjuk a tagjaink közül.”

Győr-Moson-Sopron vármegyében olyan háziorvosoknak is kipostázták a márciusi ügyleti beosztásukat, akik nem is szerződtek e feladatra – tudta meg a Népszava.