Az uniós pénzek helytelen elköltése iskolapéldájának bizonyult az a hatvani kalandpark, amit bontásra ítélt a város vezetése, miután érdeklődők hiányában teljesen értelmetlenné vált az üzemeltetése - írja az Átlátszó.
A lap felidézi, hogy a kalandparkot és a felette lévő sétányt annak idején az EB Hungary Invest Kft. építette, amely azóta több más milliárdos állami beruházással is igen jól járt.
Csakhogy a nettó 140 millió forintból épült pályát 2015-ös megnyitója óta összesen 55 ember használta, ez átszámítva azt jelenti, hogy kerékpárosonként 2,5 millió forintot fizettek az uniós adófizetők. Az ügyben benyújtott közérdekű adatigénylés révén az is kiderült, hogy az utolsó négy évben, 2018-2022 között összesen 1 (!) kerékpáros tévedt arra, valamikor 2019. júniusa és 2020 júniusa között. A kihasználatlansághoz vélhetően hozzájárult, hogy a pálya egyes részei kifejezetten veszélyesek voltak, így csak saját felelősségre, előzetes regisztráció után lehetett használni a létesítményt. A megnyitó évében egy kerékpáros súlyosan megsérült a kalandpark használata közben.
Az önkormányzat szerint a fenntartási időszak 2021. július 6-áig tartott, 2022 nyaráig volt elméletileg használható állapotban a pálya. A kudarc ellenére ugyanakkor Horváth Richárd polgármester arról beszélt, hogy az objektum elbontása után rögtön építenének is egy új bringaparkot. Ennek költsége valószínűleg alacsonyabb lesz, uniós forrás helyett azonban magyar közpénzből építenék meg.