„A kormánypártok erőteljes kampányba kezdtek, hogy védeni tudják a szennyező akkumulátoripart hazánkban. Bevetettek mindenkit lassan: a köztelevízió értelmiségi megmondóit, államtitkárokat és sekélyes, fagolyóegyszerűségű közösségimédia-agitátorokat” - írja vasárnap délutáni Facebook-bejegyzésében az LMP társelnök-frakcióvezetője.
Ungár Péter szerint valójában nevetséges, hogy - akik most a külföldi tőke érdekeit védik - kinevetik azokat, akik aggódnak, hogy mi lesz hazánk vízkincsével és földjeivel. Ők állítják be magukat nemzetinek és hazaárulóznak mindenkit, pedig éppen olcsón kiárusítják hazánk természeti értékeit.
Megjegyezte, hogy a Fidesz által idecsábított nemzetközi cégek hat százallk adót fizetnek be a költségvetésbe, ami kevesebb, mint szinte az összes hazai kisvállalkozás. A debreceni CATL-gyár ráadásul százmilliárdos adókedvezményt kapott. Tehát ez a nemzetközi multiknak kedvező stratégia nagyon jó, azoknak a multiknak, akik kiviszik a nyereséget és nem adnak bele semmit a közösbe - fűzte hozzá.
Dömötör Csaba megfejtette, miért tiltakoznak a debreceni akkumulátorgyár ellenSzerinte a támogatók második érve az, hogy ha az elektromos közlekedés zöld, akkor az akkumulátorgyártás jó. Az LMP-s politikus erre azt mondta, minden országnak más földrajzi tulajdonságai vannak: Magyarországot aszályok sújtják, energiabehozatalra szorulunk és a termőföldjeink világszerte híresek. Nem nekünk van kitalálva az akkumulátorgyártás. Ahogy az előző században őrültség volt a rizstermesztést megpróbálni hazánkban meghonosítani, úgy most akkumulátor nagyhatalomnak lenni is az - vélekedett.
„Készek vagyunk ezt a vitát bárhol lefolytatni, az LMP az ellenzéki pártok közül egyedül, ha meghívják a köztévébe, mindig elmegy. Vitassuk akkor meg, tisztelt Dömötör Csaba államtitkár úr, vagy Lánczi Tamás, hogy ki védi itt a hazai érdekeket, akik aggódnak a vizeinkért vagy akik a külföldi befektetőket védik. Mi állunk elébe”
- zárta sorait Ungár Péter.