Már nem csak a közoktatásban, hanem a szakképzésben is sztrájkra készül a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). Január 31-ére kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetettek a szakképző intézményekben.
Komjáthy Anna, a PDSZ választmányi elnöke szerint ahogy a közoktatásban, úgy a szakképzésben sem elég a kormány által megígért 10 százalékos emelés.
Minimum 45 százalékos pluszt kérnek, továbbá azt, hogy azonos legyen az emelés a közoktatásban és a szakképzésben.
A most beharangozott kétórás figyelmeztető akció csatlakozik a már korábban meghirdetett, a köznevelési intézményekben január 23-ától 31-ig tartó sztrájkhoz.
Folytatják: január 23-tól hét napig tartó országos sztrájkot hirdet a PDSZA köznevelési intézményekben – mint arról már írtunk –, azért szerveznek munkabeszüntetést, mert a kormány továbbra sem reagált érdemben az érdekvédők követeléseire. A PDSZ választmányi elnöke, Komjáthy Anna lapunknak elmondta,
a kormánytól még időpontot sem kaptak a soron következő sztrájkbizottsági tárgyalásokra, ugyanakkor követeléseiket egy újabb ponttal egészítették ki, amelyben a jogszerű munkabeszüntetést korlátozó, tavaly elfogadott törvény visszavonását kezdeményezik.
A szakszervezet január 31-re szolidaritási napot is szervez, amelyhez különböző akciókkal csatlakozhatnak nemcsak az érdekképviseletek, hanem más szakmai, civil szervezetek is. A dátum szimbolikus: egy éve ezen a napon kezdődött az országos sztrájkhullám az iskolákban, a kormány pedig azóta sem volt hajlandó semmilyen megegyezésre.
Nem hagyjuk! - Újabb országos diák-ülősztrájkot szervez január 31-ére az Egységes DiákfrontKözben béremelést követelnek az egyetemeken is. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) több karának mintegy 650 oktatója követeli az alapbérek rendezését, nyílt levelükben azt jelezték az egyetem vezetésének, a jelenlegi bérszínvonal olyan alacsony, hogy az alapbérek azonnali megháromszorozására lenne szükség. Az oktatók szerint a bérek európai, közép-európai, sőt még magyarországi összehasonlításban is rendkívül alacsonyak – egy adjunktus bruttó 277 ezer forintot kap, ami a nemzeti átlagbér kevesebb mint 60 százaléka –, és ez már az intézmény alapműködését is veszélyezteti.
Felmondott két tanár a Bethlen Gábor Általános Iskolában és Gimnáziumban„Tipikus rendőrállami módszer” – Alapvető jogokat sért az Orbán-kormány a tanárokat sújtó új rendeletével