Több helyen sokkolóan magas rezsiszámlákat kaptak az önkormányzati lakások bérlői, ugyanis a rezsicsökkentés csökkentésekor azoknál az ingatlanoknál, ahol az önkormányzati vagyonkezelő cég a tulajdonos, céges fogyasztóként a lakások energiahasználatát is a magasabb áron számlázták ki. Ahol pedig az önkormányzat a közvetlen tulajdonos, ott is előállt a probléma, mivel sok helyen csak egy mérő van beszerelve, jogilag pedig jellemzően nem minősülnek társasháznak - idézi fel a hvg.hu.
Baranyi Krisztina IX. kerületi és Tóth József XIII. kerületi polgármester úgy számolt, hogy csak a két városrészben emiatt mintegy 800 családnak piaci árat kell fizetnie a fűtésért, ezért a helyzet rendezését kérték az Orbán-kormánytól.
Nagy meglepetésre a kabinet hajlandónak is mutatkozott a változtatásra, Németh Szilárd rezsibiztos és Láng Zsolt, a Közép-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztos néhány hete bejelentette, hogy visszamenőleges, augusztus 1-jei hatályú kormányrendelettel fogják orvosolni a problémát. Németh Szilárd akkori ígérete szerint több, mint 1400 VIII., IX., XIII. és XIV. kerületi, valamint 532 honvédségi lakásban élő család kedvezményét fogják ilyen módon biztosítani.
A megjelent kormányrendeletbe azonban a hvg.hu szerint becsúszott egy kis baki. A probléma lényegét két paragrafusban ugyan valóban kezelték oly módon, hogy egyrészt az önkormányzati, állami bérlakást vagy szállóférőhelyet tartalmazó ingatlanokat gázórától függetlenül lakossági fogyasztónak minősítették, másrészt pedig előírták, hogy soklakásos társasház esetén a rezsicsökkentett áron lefogyasztható mennyiséget fel kell szorozni a lakások számával.
Azonban míg az előbbire vonatkozó paragrafusnál jelezték is, hogy augusztus 1-jétől van érvényben, az utóbbira vonatkozónál ez a rész hiányzik.
Mivel a szabályozás így nem volt egyértelmű, Baranyi Krisztina ismét Németh Szilárdhoz fordult, aki azonban az MVM-hez irányította őket, mondván, hogy tőlük kérjenek jogértelmezést. Ők pedig közölték, hogy a lakások számával történő felszorzásnál szerintük sincs szó visszamenőleges érvényességről a rendeletben, „így polgármester asszony megkeresése a kormánybiztos úr felé továbbra is aktuális.” Márpedig a helyzet nagyon nem mindegy, ugyanis az árkülönbség mintegy nyolcszoros.
Németh Szilárdtól ez után már nem kapott újabb választ Baranyi Krisztina, ahogy a hvg.hu sem.