Kilencvenéves korában elhunyt Kertész Ákos író, Makra és a Sikátor szerzője – értesült a Magyar Hang.
Kertész Ákos 1932. július 18-án, született Budapesten zsidó családban. Állítása szerint a holokausztot „nem a hóhérok kegyéből”, hanem a szerencsének köszönhetően élte túl. Polgári származása miatt nem vették fel az egyetemre, ezért tizenkét évig karosszérialakatosként dolgozott, mielőtt aztán ösztöndíjjal elvégezte volna az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) magyar-népművelés szakát. Harminc éven át a Mafilm dramaturgja, forgatókönyv- és dialógusírója volt. Kisregényeket és elbeszéléseket a hatvanas évektől fogva közölt, első regénye, a Sikátor hatalmas siker lett, az 1971-es Makrát tucatnyi nyelvre fordították le, világszerte több mint egymillió példány kelt el belőle
1972-ben és 1974-ben József Attila-díjat kapott, 1992-ben a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét ítélték oda neki. Később megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztjét is, 2008-ban pedig a Kossuth-díjat.
2011-ben hatalmas felhördülést váltott ki az Amerikai Népszavában megjelent írása, amely „genetikusan alattvaló magyarokról" szólt. „Emiatt inzultáltak az utcán, fojtogattak egy uszodában, leköptek a metrón" és uszítottak ellene, publicisztikája miatt a Fővárosi Közgyűlés a díszpolgári címe visszavonásáról határozott. 2012-ben politikai menekültstátuszért folyamodott Kanadában, amelyet egy évvel később meg is kapott.