;

Japán;Costa Rica;mérkőzés;Katar 2022;

- A Spanyolország által az első fordulóban kiütött Costa Rica egy góllal legyőzte Japánt

Azt a Japánt, amely pedig az előző mérkőzésen meglepetésre 2-1-re legyőzte Németországot.

Egygólos győzelmet aratott vasárnap a Spanyolország által az előző fordulóban kiütéses, 0-7-es vereséget szenvedő Japán ellen – amely pedig az előző fordulóban meglepetésre 2-1-re legyőzte Németországot – a katari labdarúgó-világbajnokság E csoportjának második fordulójában.

Az ázsiai szigetország csapata nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, egyértelmű mezőnyfölényben futballozott az első negyedórában, azonban közép-amerikai riválisa jóval szervezettebben védekezett, mint négy napja a spanyolok elleni kiütéses vereség alkalmával, így helyzet nem alakult ki a kapuk előtt. Az idő múlásával kiegyenlítetté vált a küzdelem, jószerivel kizárólag a két 16-os között folyt a játék a szünetig, a kapusoknak pedig egyáltalán nem volt dolguk.

Az első, kaput eltaláló lövésre viszont egy percet se kellett várni a második félidőben, amelyet ismét nagyobb lendülettel kezdtek a japánok, de Navas hárította Aszano próbálkozását. Tíz perc után ismét visszaesett az iram, meddővé vált az ázsiai gárda fölénye. A cserék sem igazán változtattak a játék menetén: Japán irányított, Costa Rica védekezett különösebb izgalom nélkül. A közép-amerikai csapat aztán a hajrá kezdetén teljesen váratlanul vezetést szerzett.

A 81. percben Tejeda szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd pontosan passzolt Fullerhez, aki 18 méterről a kapu jobb oldalába csavart (0-1).

A japánok a hátrányban nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, de a hátralévő időben már nem sikerült egyenlíteniük.

A csoport másik mérkőzésén Spanyolország és Németország találkozik, közép-európai idő szerint 20 órakor. A németeknek különösen fontos a győzelem, tekintve, hogy a csoport első fordulójában 2-1-re kikaptak Japántól.

Csapó 1974-ben és 1977-ben Európa-bajnoki címet nyert, illetve tagja volt az 1976-os montréali olimpiát megnyerő együttesnek, 1975-ben, 1978-ban és 1982-ben vb-ezüstöt, 1983-ban EB-ezüstöt, az 1980-as moszkvai olimpián pedig bronzot nyert. A válogatottól az 1986-os madridi vb-n köszönt el, és hamarosan klubszinten is felhagyott a játékkal.