Egyre magasabbak a bevallott tőkejövedelmek Magyarországon. Ezek például a céges osztalékból, befektetésekből, vagy az árfolyamnyereségekből származó jövedelmek. Az egy tőkésre jutó nettó jövedelem 7,7 millió forint, a legmagasabb érték Felcsúton volt, 14 millió forint - írja a GKI Gazdaságkutató Zrt. felmérésére hivatkozva a napi.hu.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 2021-es adatai alapján 294 ezer magánszemély vallott be tőkejövedelmet. Ennek összértéke 2300 milliárd forint, mely 25 százalékos növekedést jelent a 2019-es évhez képest. A tőkejövedelmek fele közel Budapesten (35 százalék), és Pest megyében (16 százalék) keletkezett. A legkisebb értéket Nógrád megyében mérték, ott ez 0,6 százalék volt. Települési szinten a tőkések legnagyobb része Budapesten és a megyei jogú városokban élt. Az egy tőkésre jutó jövedelmek Budapesten voltak a legmagasabbak (11,2 millió forint). Ezt követik a megyei jogú városok és a városok (7,1, illetve 6,9 millió forint). A legalacsonyabb érték a községek körében volt (5,6 millió forint).
Azonban ha az egy lakosra jutó tőkejövedelmet nézzük, akkor a 2019-es év után Felcsút végzett az első helyen, 14 millió forint/lakossal. Ez két és félszer több, mint 2020-ban.
A második helyen a Borsod-Abaúj-Zemplén megyében található Komlóska (4,1 millió forint/lakos), a harmadik pedig a hajdúsági Bihardancsháza lett (3,5 millió forint). Vélhetően ezek a falvakban egy nagytőkés állandó lakcímmel rendelkezik, ez magyarázhatja a kissé meglepő végeredményt. A Budapesten a XII., az V. és a II. kerület végzett az élen.