A Fővárosi Főügyészség eredményesen emelt vádat egy kábítószer-kereskedelemmel foglalkozó bűnszervezet tagjaival, köztük egy 73 éves nővel szemben, akiktől a rendőrök 2019 januárjában 200 millió forint értékű drogot foglaltak le egy óbudai mélygarázsban - derül ki a vádhatóság lapunkhoz is eljuttatott közleményéből.
Három férfival és egy nővel szemben jelentős mennyiségű kábítószerre, bűnszervezetben elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt emeltek vádat.
Az ügyészek szerint a banda vezetője egy 49 éves férfi volt, aki 2018 novemberétől egy olyan bűnszervezetet működtetett, amelynek fő tevékenysége kokain és szintetikus drogok Hollandiából Magyarországra szállítása, majd hazai értékesítése volt. Ő rendelte meg a drogokat, a kábítószer szállítását a férfi most 73 éves édesanyja végezte, két további bűntársuk pedig a drog beszerzésében, tárolásában, és belföldi értékesítésében vett részt.
A szállítmány behozatala úgy történt, hogy a vádlottak Magyarországon autót béreltek, amivel általában az anya és fia Hollandiába utazott, egy további társuk, vagy adott esetben mindkét társuk pedig repülővel utazott utánuk. A megvásárolt drogot a vádlottak a bérelt autó gyári karosszériájának üregeiben rejtették el, amit ezt követően a 73 éves nő vezetett vissza Magyarországra, társai pedig repülővel tértek haza. Az anyaggal megrakott autóval az egyik bandatag óbudai lakására mentek. Itt működött az elosztó központ. A legutolsó menet 2019. január 12-én este érkezett Magyarországra. A rendőrök akkor ütöttek rajta a társaságon, amikor a mélygarázsban épp a szállítmányt pakolták ki.
A nyomozók a gépkocsiból, valamint a lakásból összesen mintegy 5 kilogramm kokaint, valamint 50 milliónál több amfetamin tablettát foglaltak le. Utóbbi csaknem 23 kilogrammot nyomott.
A Fővárosi Törvényszék mind a négy embert bűnösnek találta. A bűnszervezet vezetője 22 évet, míg a 73 éves nő 20 év fegyházat kapott. Társaik „csak” 16 és 12 évet tölthetnek a fegyházban. A bűnszervezet vezetője és annak anyja korábban már volt büntetve kábítószer-kereskedelem bűntette miatt, ezért ők különös visszaesőnek minősülnek. Az ítélet nem jogerős, ugyanis a Fővárosi Főügyészség azt szeretné, ha a bűnszervezet vezetőjét életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélnék.