;

koncert;Papp László Sportaréna;

- Maximumra pörgetett nosztalgikus giccs

Röppenő alsógatyák, boldog tiniként visongó rég nem tinik, a lehető leggiccsesebb háttérvizuálok, végtelen mennyiségű füst, és öt családapa, akik még mindig tökéletesen tisztában vannak vele, hogy mitől döglik a légy. Így jellemezhetnénk a Backstreet Boys szerda esti budapesti fellépését. 

A 90-es évek legtöbb lány szívet megdobogtató fiúbandája, három évvel legutóbbi budapesti koncertje után, november 2-án lépett ismét magyar közönség elé. Sőt, szó szerint berobbantak a színpadra az egyszemélyes „előzenekarként” a hangulatot fokozni hivatott, ám inkább kissé lagymatag, és az őt követő showhoz méltatlan las vegasi KnowleDJ „produkciója” után, ami mindössze a 90-es évek legnagyobb slágereinek és az újabban sajnos mindenhol kikerülhetetlen Úristen című modern köntösbe bújtatott csikidamnak a végigjátszásából állt. A félórás NECC Party (90-es 00-es évek zenei buli sorozata) után még további fél órát kellett várni, míg a majdnem teltházas nézőtér végre sötétbe borult, lehullt a színpadot takaró lepel és kezdetét vette a nagybetűs Show.

A Nick Carterből, Brian Littrellből, Kevin Richardsonból, A. J. McLeanből, valamint Howie Doroughból álló ötösfogat a színpadtechnika minden elemét megmozgató, hatásos bevezető után jelent meg bőrszerkóban, egy éppen semmibe foszló füstfelhő mögül kibontakozva, és már az első hangtól kezdve magukkal ragadták a közel 12 ezres tömeget. Ebben bizonyára a tőlük megszokott, tökéletesen összehangolt, és a teljes koncertet végigkísérő, kicsit szexi koreográfia is segítségükre volt, amit, noha a 30 évvel ezelőtti produkciókhoz képest, érthető okokból egyszerűsítettek valamicskét, a hatás az eredeti maradt. A bőkezű, és egyben hiánytalan, mintegy kétórás koncerten a 2019-ben bemutatott DNA album számai mellett egytől egyig felcsendültek az olyan, mára legendássá vált klasszikusok is, mint az Everybody, a We've Got It Goin' On, az I want it that way, a Don’t go breaking my heart és a Larger than life.

Nem volt hiány nosztalgiázásból és öniróniából sem, a háttérben feltűnő rózsaszín vízesések, lágyan csobogó patakok, a galaxisokban és fákban kirajzolódó szívecskék, a nyíltszíni átöltözés és a sok év alatt színpadra hajigált női bugyikért és melltartókért cserébe a közönség soraiba dobott alsónadrágok – ami nem mellesleg a Kevin gatyáját megkaparintó srácnak szemmel láthatóan az est fénypontját jelentette – egytől egyig hozzáadtak ehhez az édesen giccsmázas élményhez, és bizonyították, hogy a tűpontosan, profin összeállított, klisékben is szégyentelenül bővelkedő show mögött ízig-vérig önkritikus, szeretni való, hús-vér emberek állnak, akik méltóságteljesen öregszenek együtt a szerepükkel. Nem mellesleg énekelni is tényleg tudnak, ez a koncert közepén acapella felcsendülő Breathe-nek köszönhetően, minden kétséget kizáróan beigazolódott.

A DNA World Tour egyébként a minden idők egyik legtöbb lemezt eladó zenekarának tizenegyedik, Észak- és Dél-Amerikában, Európában és Ázsiában is megforduló, több mint 150 fellépést magában foglaló koncertturnéja, mellyel először még a koronavírusos idők előtt, 2019-ben érkeztek a magyar fővárosba. A nagy sikerre való tekintettel további helyszínekkel bővítették a listát, így látogattak el rövid időn belül most másodszor Budapestre. S bár az, hogy a közeljövőben még visszatérnének egy harmadik fordulóra is nem valószínű, remélhetőleg hallhatjuk még őket élőben zenélni, elvégre már rég megígérték, hogy: „As long as there'll be music We'll be coming back again.”, vagyis „Amíg lesz zene, mi is mindig visszatérünk.” Addig is, a várakozás nehéz pillanatait enyhíthetjük az alig három hete megjelent A Very Backstreet Christmas című karácsonyi albumukkal. 

Info: 

Backstreet Boys-koncert

Papp László Sportaréna

2022. november 2. 

Nincsenek fekete listán, de piros szőnyegen sem – mondja Rozgonyi-Kulcsár Viktória, a Jurányi Ház vezetője a pályázati lehetőségeikről. A budai inkubátorház az elmúlt hétvégén ünnepelte tizedik születésnapját.