;

Európa;alkalmazottak;felhasználók;TikTok;

- A TikTok elismerte, hogy egyes alkalmazottjai hozzáférhetnek európai felhasználók adataihoz

Ahéten Brendan Carr, az amerikai Szövetségi Kommunikációs Bizottság (FCC) egyik biztosa a TikTok betiltását javasolta.

A TikTok elismerte, hogy egyes alkalmazottjai hozzáférhetnek európai felhasználók adataihoz – írja a BBC.

A közösségmédia-óriás szerint az adatvédelmi szabályzat lehetőséget ad erre a munkavégzés érdekében. Elaine Fox, a TikTok európai adatvédelmi vezetője hangsúlyozta, hogy az alkalmazás nem gyűjt pontos helymeghatározási adatokat az európai felhasználókról.

Bár a kínai videómegosztó platform az európai felhasználók adatait jelenleg az Egyesült Államokban és Szingapúrban tárolja, a TikTok európai adatvédelmi vezetője közölte, „lehetővé teszik a Brazíliában, Kanadában, Kínában, Japánban, Malajziában, a Fülöp-szigeteken, Szingapúrban, Dél-Koreában és az Egyesült Államokban is jelen lévő cégcsoportjuk bizonyos alkalmazottjainak a távoli hozzáférést a TikTok európai felhasználóinak adataihoz”.

Fox szerint erőfeszítéseik arra irányulnak, hogy korlátozzák az európai felhasználók adataihoz hozzáférő alkalmazottak számát, minimalizálják az adatok kikerülését a térségből, és helyben tárolják az európai adatokat. Hozzátette: irányelvük egy sor „robusztus” biztonsági ellenőrzésnek és jóváhagyási folyamatnak van alávetve, és olyan módszerek révén zajlik, amelyek megfelelnek az Európai Unió általános adatvédelmi rendeletének (GDPR).

Az alkalmazást az európai, a brit és az amerikai hatóságok is tüzetes vizsgálatnak vetették alá azon aggályok miatt, miszerint a platform adatokat továbbíthat a kínai kormánynak. A BBC emlékeztet arra, hogy a héten Brendan Carr, az amerikai Szövetségi Kommunikációs Bizottság (FCC) egyik biztosa a TikTok betiltását javasolta. Mint fogalmazott, úgy érzi, „nem létezik olyan világ”, amelyben

oly mértékű védelemben lehetne részesíteni az adatokat, hogy az ember nyugodt lehessen afelől, hogy nem jutnak vissza a Kínai Kommunista Párthoz.

A TikTok tulajdonosa, a ByteDance többször is tagadta, hogy a kínai kormány ellenőrzése alatt állna, és a cég szerint sohasem „vette célba” az amerikai kormányzatot, aktivistákat, közszereplőket vagy újságírókat.

Imran Khan és négy másik ember megsérült.