Ha a forradalom 1956 őszén nem csak néhány napig vagy egy hétig győzedelmeskedik, ha nem vonulnak be az oroszok újra, ha az amerikaiak nem árulják el Európát ismét, s Budapestet választják Szuez helyett, ha Kádár János nem árulja el Magyarországot történelmünk Ausztriához hasonlóan alakulhatott volna - jelentette ki az építési és beruházási miniszter szombaton Makón az MTI szerint.
Mint az állami hírügynökség beszámolójában olvasható, Lázár János a makói önkormányzat az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésén kifejtette, Ausztriából 1955-ben kivonultak az oroszok és lehetővé tették, hogy az osztrákok szabadon fejlődhessenek. A megszállásnak és a hazaárulásnak minden korban meg van a maga jelentősége. 1944 és 1956 után ma is egy olyan világban élünk, ahol megszállnak egy szomszédos országot. Évszázadról évszázadra, évtizedről évtizedre a világ nagyhatalmait hol pénzügyileg, gazdaságilag, hol fizikai valójában is meg akarják szállni, és maguk alá akarják gyűrni a kisebbeket.
1956-ra emlékezve minden magyar embernek - pártállástól függetlenül - kötelessége elutasítani mindenféle megszállást közel s távol egyaránt. Úgy fogalmazott, nekünk magyaroknak a legfontosabb az ország függetlensége, önrendelkezése, az hogy szabadon dönthessük el, mit teszünk az életünkkel, és milyen irányba tereljük hazánk sorsát. Ehhez azonban olyan politikusokra, közéleti szereplőkre van szükség, akik a legfontosabbnak a nemzeti szuverenitás ügyét tartják.
Azt hangoztatta, ha Kádár János 1956-ban nem árulja el Magyarországot, más lett volna a világ, nem végeznek ki százakat, nem vetnek börtönökbe tízezreket, és nem kényszerítik az ország elhagyására több százezer honfitársunkat. Ezért tartja nagyon fontosnak, hogy mindenki értse, kik azok, akik a haza ügyét szolgálják, s kik akik, akár keleti vagy nyugati megrendelésre, akár amerikai pénzből készek és képesek feláldozni azt.
„Ki kell vessük magunk közül azokat a politikusokat, akik elárulják az ország ügyét. Nincs különbség Kádár János árulása és az amerikai dollárok milliárdjaiból működő ellenzéki hazaárulás között. A hazaárulás az hazaárulás 1956-ban és 2022-ben is”
- utalt végezetül arra a kormányoldalon megjelenő kommunikációs toposzra, mely hatalmas problémának látja, amiért Márki-Zay Péter szervezete fogadott el amerikai adományokat.