Kárpátalja;Ukrajna;Háború és béke;hadsereg;turulszobor;front;Fricz Tamás;felkészültség;

Kötcsei piknik

- A CÖF-alapító Fricz Tamás szerint a béke már a múlté, és a háborúra kell készülni Ukrajnával

A korábban politológusi szerepben megismert NER-szereplő állítja, „ebben a jelenlegi helyzetben alakulhatnak bárhogyan az események”, különösen Kárpátalján.

Minden országnak, amely közel van az orosz-ukrán háború frontvonalához, szükséges felkészülnie bármilyen fordulatra ebben a különleges világpolitikai helyzetben – szúrta ki a 444, hogy milyen fejtegetésbe kezdett Fricz Tamás Hír TV Vezércikk című hétfő esti műsorában. A politológus és Békemeneteket szervező CÖF alapítója ahhoz a témához szólt hozzá, amelynek apropóját Orbán Viktor miniszterelnök szombati bejelentése adta a magyar honvédség megbecsültségének, erejének visszaadásáról.

Fricz, akiről nemrég derült ki, hogy havonta csaknem 900 ezer forintért adott tanácsot Áder János korábbi köztársasági elnöknek, most a kormánypárti tévénézőknek is szolgált néhány szerinte megfontolandó jótanáccsal, megismételve, hogy „ebben a jelenlegi helyzetben alakulhatnak bárhogyan az események”.

Ha csak annyit mondunk, hogy Ukrajna egy bizonyos helyzetben például arra gondol, hogy Magyarország neki túlságosan sok gondot okoz, hogy a kárpátaljai magyarokkal gondjai vannak, gondoljunk most a munkácsi vár tetejéről a turulszobor levételére. Tehát ha feszültebbé válik a helyzet, akkor Ukrajnában is sok mindenre gondolhatnak bizonyos vezetők a magyarokkal kapcsolatban. Tehát nem árt ez a felkészültség, elvontan, szimbolikusan sem, és abszolút konkrétan sem

– vezette le, hogy elsősorban kik felé kellene szegeznünk szuronyainkat.

Bár a NER-világban ma szinte elengedhetetlen megszólalnia akár politikusnak, akár háttérembernek, hogy ne – a szépségkirálynők kötelező feladatához hasonlóan – ne követelje  a világbékét, a kormánypárti „civil” arról elmélkedett, hogy „megszoktuk a békét, de mára megváltozott a helyzet”. Szerinte, ha erős hadsereggel rendelkezünk, nem csak az ukránok, hanem szomszédaink számára is elrettentő lehet. 

A környékünkön lévő országoknak, melyeknek esetleg olyan gondolatai támadnának bizonyos válságos helyzetekben, hogy neadjisten Magyarországgal kapcsolatban megfogalmazzanak negatív gondolatokat és elképzeléseket

– vázolta fel a körkörös védelem, illetve a többfrontos háború rémképét.

Fricz Tamás szerint nem kell a százéves történelmünkre visszautalnia ahhoz, hogy „az erősen felfegyverzett hadsereg egy elrettentő gondolat lehet a szomszédaink felé”. A harcias elképzelést tompítandó, Magyarország számára példaként Svájcot hozta fel, amely – mint mondta – semlegességét többek között az erős hadseregének köszönheti.

Hollik István 1956 vérbefojtóinak szellemi örökösének nevezte a DK-t, és „méltó választókerületi megemlékezéseket” ígért a híveknek. Orbán Viktor állítólag Zalaegerszegre megy.