Ez alapján nem csoda, hogy egyre többen, tízből kilencen fontosnak tartják a nyugdíjas évekre történő takarékoskodást. Az öngondoskodás felértékelődésében szerepet játszhatott az infláció növekedése, de a bizonytalanabb gazdasági helyzet, a járvány utóhatásai, az Ukrajnában zajló háború, az energiakrízis mind-mind hozzájárulhatott ahhoz, hogy a megtakarításokat a korábbinál fontosabb tényezőnek tartják az emberek – fogalmazott Székely Pálma a K&H Bank életbiztosításokért és saját értékesítési csatornákért felelős vezetője a pénzintézet témába vágó kutatását ismertető sajtótájékoztatón.
A K&H második negyedévben készült reprezentatív felméréséből ugyanakkor az is kiderült, hogy a 30-59 éves korosztály kétharmadának nem telik a hosszú távú spórolásra. A megkérdezettek 68 százaléka ugyanis azt mondta, most másra kell a pénz, ami mellett nem tud a nyugdíjra is takarékoskodni - ez pedig magasabb arányt jelent a korábbi évek 60-64 százalékához képest.
A felmérés egy másik ellentmondásra is rámutatott. A megkérdezettek 57 éves korukban szeretnének nyugdíjba menni, de arra számítanak, hogy erre csak 69 éves korukban lesz lehetőségük.